Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól engedhetem ki a...

Mikortól engedhetem ki a cicámat a szabad levegőre?

Figyelt kérdés
Egy két hónapos cicát fogok kapni ami kinti-benti cica lenne.Azt szeretném tudni hogy hány hét után engedhetem ki,mert nem szeretném hogy elvesszem mint az előző cicám :(

2013. szept. 1. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármikor kiengedheted, csak csinálj neki egy elkerített részt ahol szabadon mászkálhat, de nem jut túl a kerítésen. Macskáknál sajnos mindig ott a rizikó, hogy elszökik, míg kicsi könnyű megoldani egy olyan kerítéssel amin nem fér át, ha nagyobb akkor már úgyis megoldja (felugrik, átmászik azon is).
2013. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb elszökik/elütik/széttépik a kutyák. Ha teljes biztonságban akarod tudni, ne engedd ki.
2013. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az nem baj ha kimegy a kerítésen kívülre és tudom h sok veszély fennáll de nem tarthatom csak benti macskaként,azt úgy nem engedik meg nekem.Ezért csak az fontos hogy vissza tudjon találni és nem tudom hogy mennyi idő kell ahhoz hogy ehhez elég érett legyen.
2013. szept. 1. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez az idő macskánként változik... általában elég kevesebb mint egy hónap a szokatáshoz, főleg ha sokat foglalkozol vele, először amikor kiviszed is jó ha ott vagy vele még kezdetben. Kerítést meg ilyen olyan tákolmányt ne csinál, mert úgyis kiszökik egy kisebb macska is tud mászni.
2013. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az én macsekom áprilisban született (3 db) nem élnek a házban, de mindig ott vannak telken belül. Néha kimerészkednek a szemben lévő erdőbe, de csak körbenéznek és visszajönnek.


Okosak mert autó elé nem mennek, ha más állatot látnak fára futnak, vagy hazajönnek. (független a szándéktól).


Ugyanezt teszi a régebbi macskám aki most 1 éves. Ő már azért kutyát is pofozott fel :) (persze azt a kicsi fajtát)

2013. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!