Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nagy alom kérdés! Ki-be?

A nagy alom kérdés! Ki-be?

Figyelt kérdés
Van egy perzsa cicám amit most vettem. Szerintetek kijárjon vécézni vagy inkább tegyek neki almot.(?) Kertesházban lakom. Kiengedhetném ugy ,hogy én nem felügyelem.(?)

2013. szept. 15. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A mi macskánk nappal kinnt lehet a kertben, éjszakára azonban kötelező bejönnie. Van neki egy alma idebent, ha szükséges használja, de inkább kinnt végzi a dolgát. A téli hideg időszakban nappal is inkább önként bennt van, ekkor mindennap használja.
2013. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs a csúnya kint és bentért.
2013. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ivartalanítva lenne én kiengedném, bár ha belegondolok nekem sem lenne kedvem télen kimászkálni a zimankóba.

Mindenképpen ajánlom, hogy ivartalanítsd, hiszen így nem fog elcsászkálni más macskákhoz.

2013. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 14 éves aa perzsa cicám, kijárós az udvarra. Télen viszont inkább benn van, olyankor almot használ. Javaslom az első időben, legalább 3-4 hónapig inkább lakásban tartsd, aztán fokozatosan szoktasd ki. Az enyém nem megy ki a kertből, ivartalanított nőstény. De volt aki oda akarta csalogatni a kerítéhez, nyúlkált befelé, szerintem megpróbálta volna ellopni mert amikor kimentem hogy megkérdezzem mit szeretne gyorsan elsöpört. Az én cicám nem szereti az idegeneket, de ha a tied barátságos fenn áll a veszély hogy ellopják. Ha nőstény szerintem ivaralaníttasd kb 5 hónaposan, mivel hamar lesznak ivarérettek és nem fog arra figyelni hogy nem megfeleő kan fedezi be az udvaron. Ha meg kandúr akkor menni fog a tüzelő nőstények után, verekedni fog és sérűléseket szerez, tehát őt is ajánlom hogy ivartalanítasd.
2013. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Feltétlenül ivartalanitatni fogom!
2013. szept. 15. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Én alompárti vagyok.


Kertes házban lakunk, de az első pár hétben nem engedtük ki, aztán mehetett, de felügyelettel, most fél éves és már felügyelet nélkül szaladgálhat (ivartalanított). Annyira megszokta az almot, hogyha kint is játszik, akkor is bejön pisilni, meg kakilni 10 esetből 9x :) Néha látom, hogy a pisi a sóderben is összejön, de legtöbbször inkább bejön.


Szerintem azért is jobb az alom, mert:

- akkor végzi el a dolgát, amikor akarja, nem kell megvárnia míg észreveszed, hogy mit akar

- neked sem kell állandóan ugráni, ha pisilni vagy kakasolni kell

- télen ő sem fogja díjazni, hogy ki kell menni vécézni, és te sem, hogy ki kell engedni

2013. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tökéletesen igazad van kedves előző!
2013. szept. 16. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!