Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, a macskam megvakult!...

YasminaN kérdése:

Segítség, a macskam megvakult! Tippek?

Figyelt kérdés
Par napja eszrevettem,hogy hiaba hivogatom nem akar elojonni es amikor elojott furan tantorgott es nekiment a ruhasszekrenynek.Kiderult,hogy megvakult.Azota kihordozom a hazbol ,hogy veggezze el a dolgat de azonnal vissza is akar menni.Eszik rendesen,de nemtudom mit csinalhatnek vele,majdnem egesz nap alszik.Tippek?

#acskavakksag
2013. szept. 17. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

pl állatorvos.

minden más tipp csak találgatás, főleg ilyen súlyos tüneteknél.

az állatorvost meg pont ilyen esetekre találták ki.

2013. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
öreg már?
2013. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amúgy a szeme tiszta, nem változott meg?

Lehet hályogtól, mérgezéstől kezdve öregségi vakságon keresztül bármi.

2013. szept. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Állatorvos, ha még nem voltál, meg a kérdésben elég érdekes, hogy tántorog, meg "kiderült". Hogy derült ki?


Aztán, ha voltál orvosnál és tényleg vak, akkor innentől nem járhat ki. Vegyél neki almot és mutasd meg, majd azt használja bent. Számára könnyen elérhető helyen legyen, annak a közelében, ahol általában tartózkodik, de legalábbis egyszerűen tudja megközelíteni, nem kacskaringózva, 4 ajtón át. Lehetőleg ne hagyj kuplerájt, hogy az útjába kerüljenek a szanaszét hagyott dolgok, és ne nagyon rendezd át a házat. Egy idő után meg fogja szokni, és meglesz vakon is. Az állatok nem sajnálják magukat, hanem alkalmazkodnak ahhoz, ami van.

2013. szept. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Voltam allatorvosnal es nem halyog.Agyverzese volt.Nem fogok neki almot rakni,mert nem nyomorek es en kiviszem,nem egyedul jarkal kint.Bocs de nem ilyen tippekre gondoltam...
2013. szept. 18. 13:27
 6/10 A kérdező kommentje:
16 eves,nemis csodalkozom,csak hasznos tippeket szerettem volna kapni olyanoktol akiknek a cicaja vakk vagy allatos dolgokban jartastol.
2013. szept. 18. 13:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért nem adsz neki almot?

Ha nem vagy otthon hugyozzon, szarjon be?

2013. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így van, kellene neki egy benti alom, de komoly gondok vannak itt fejben.
2013. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Agyvérzésből ilyen öreg macska jó eséllyel már nem épül fel, de amíg tud enni meg wc-re menni, nincs gond. Számíthatsz viszont újabb agyvérzésre, amitől lebénulhat már, akkor el kell majd altatni. Addig szeretgesd, fésülgesd, mert nem tudhatod, mennyi időtök van még.
2014. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom él-e még, de remélem. Neken is vak cicám van. Igaz panelben lakik, de ahogy előttem is írták almot szerezz be, és amikor eteted tedd az orra elé a kaját, hogy érezze. A mi cicánk így született, egy idő után megszokja hogy mi hol van, de lefejel pár falat meg dolgokat :D szóval remélem még él a cicád és tudtam segiteni
2016. máj. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!