Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van ennek bármi alapja vagy...

Van ennek bármi alapja vagy csak engem ijesztgetnek?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és még a szüleimnél lakom. Van már munkám de csak 1 hete kezdtem. Van egy Kinti-benti(ahogy elköltözök szigorúan benti)Perzsa nőstény ivartalan cicám. A konyhában szokott enni. Ami nekem nagyon piszkálja az orromat az nem ő hanem az anyám. Képzeljétek nem engedi ,hogy a mosogatóban mossam el a macskám tálját. Szerinte és az apám szerint is valami húú de nagy betegséget elkaphatunk tőle ha a mosogatóban mosom ki a cicatálat. Igy én a fürdőben szoktam azt kimosni. Tudom ,hogy hülye kérdés de tényleg elkaphatunk valami betegséget(?). A cica féregtelenítve ,bolhátlanítva van és minden oltást megkapott már. Ja igen és mikor én nem vagyok itthon apám rendszeresen kirakja a macskát de fogalmam sincs miért. Meg ha tüsszent egyet a cicám akkor is rögtön kórusban ordítnak ,hogy kifelé vele!!

2013. szept. 18. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
nincs alapja, de szőrös állat nem lakásba való.
2013. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én be sem engedném a lakásba.
2013. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy egészségesen tartott macska nem fertőzi meg az embereket semmivel. A mosogatáshoz meg annyit, hogy mosogatással TISZTA lesz az edény. Akkor mégis, hogyan fertőzne?

A szüleid tartanak a macskától a lakásban. Sokan nem is tudják elképzelni az együttélést. Mivel velük élsz, igazodnod kell hozzájuk. De nem kell paráznod, mert rengetegen élnek lakásban macskával és nem kapnak el semmi betegséget.

2013. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Nincs semmi alapja.évek óta sok perzsával élet,napi szintem mosogatom az edényeiket,van,hogy a mi általunk használt tányérba rakom nekik a kaját és azt is ugyanúgy használjuk,hisz elvan mosva.Ha tüsszent a macska attól semmit se lehet elkapni :)Bár a perzsák lakásba valók,de ha napi szinten kivan rakva akkor nincs is mit csodálkozni a tüsszögésen ebben az időben.Elég érzékenyek a hőmérséklet ingadozásra.
2013. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Na az ég óvjon az ilyen szülőktől.. Ha ennyire macskafóbiások, nem is értem, hogy lehet macskátok egyáltalán.. A mi cicánk is kinti-benti, ha marad egy kis kaja a tányérunkban, mindig abból eszik, és lám, még életben vagyunk, nem változtunk zombivá és se pestist, se kolerát nem kaptunk.. Igaz, a macskaetetés után mindig elmossuk alaposan a tányért, de állítom, ha nem így tennénk, akkor sem lenne semmi bajunk.

Lehet tisztább az a macska, mint a cipőtök talpa...

2013. szept. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon egyetértek az utolsó 2-vel!
2013. szept. 18. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is kinti-benti a cica,ami kb a 20 óra benti részt és 4 óra kinti észt jelent.Szóval majdnem benti :D


A macska tálja a konyhában van,a mosogatóban mossuk,havi egyszer még a mosogatógépbe is berakom.Mindenki él a családunkban és nincs semmilyen betegségünk.Pedig a mi cicánk még oltva sincs.Sima házi cica,már lassan 5 éves,17 voltam mikor kaptam,most 22 vagyok.A szüleim szerint az oltás hülyeség a macskáknak,én beoltattam volna,de nem volt rá akkoriban pénzem,most meg már nem akarom,mert tökéletesen egészséges.Ivartalanítva van,nem jár el sehova.


Az ágyamban alszik,a kutyáimmal együtt.És még én is élek.A kutyák oltva vannak :D És mindenki féreghajtózva,bolha-kullancs ellen kezelve van.És mindenki ivartalan.

2013. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!