Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikorra szokja meg a szobamacs...

Mikorra szokja meg a szobamacskaságot?

Figyelt kérdés

Szeptember eleje óta nem merem kiengedni a perzsa cicámat, mert egy iskolányi gyerek jár el előttünk a most megnyitott tornaterembe. Nyírják, ölik, kinozzák a cicákat.

Pedagógusoknak már szóltam miattuk.

De cicám csak nyávog, már a szúnyoghálót is szétszedte...

Sajnálom, de nem mehet ki. Mit csináljak vele, hogy megszokja a benti életet?



#szobacica.
2013. szept. 26. 03:47
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha egyszer már megismerte a szabadságot, nehezen fogja feladni. Nem tudom milyenek a körülmények nálatok, de törekedned kellene rá, hogy néha, akár felügyelet mellett, de kicsit kimehessen. Ha nincs ivartalanítva, akkor ezt a műtétet érdemes lenne elvégeztetni. Ettől még vágyni fog a szabadságra, de jobban viseli talán a "fogságot". Nem tudom megítélni mivel teszünk rosszabbat, ha engedjük csavarogni kedvére és ezzel veszélynek teszi ki magát, vagy bezárva tartjuk egy életen át. Én az első megoldás mellett döntöttem, eddig szerencséje volt, igaz, hogy viszonylag nyugis helyen lakunk. Próbálj minél többet foglalkozni vele, hogy eltereld figyelmét valamennyire.
2013. szept. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyit még, hogy sok fa legyen amin mászkálhat. Meg növények.... Meg ahol tudja koptatni a körmét.... Amúgy nem kell feltenni a macskát, ahol bántották, megkergették... Azt elkerüli meg azokat is akik csinálták
2013. szept. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy miért van az az érzésem, hogy kisebbség csinálja... Magyarország rejtet erőforrási... Hát jól tudják rejtegetni ( persze van kivétel... Én is ismerek olyat és az egyik legjobb haverom)
2013. szept. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A múltkor egy összekötözött lábú, élő cicát dobtak be az udvarunkra.

Megnyilt előttünk a dohánybolt is, reggel 5 órától 22 óráig iszonyat a forgalom.

Cicnek 3 szobába, és mindenhová bejárása van. Akkor nyugszik meg, ha lefekszem mellé, és simogatom.

Játszani is szoktam vele, családtag, és nem tudnám elviselni, ha érné valami. Nem keserves a nyávogása, olyan, hisztis, figyelemfelkeltő.

2013. szept. 26. 06:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Felügyelet melletti kiengedést nem tudom elképzelni, mert neki 4 lába van, nekem meg csak kettő. :)
2013. szept. 26. 06:47
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ez már nevelés kérdése, nem mondom, hogy egyszerű, de megtaníthatóak egy-két szabályra. Amíg ott vagyok és tiltom, az enyém nem mer lelépni, nyávog, sündörög, de ott marad, ha hívom akkor is odajön, ha nincs hozzá kedve, na nem elsőre, de azért odajön.:D Mondjuk ha nem szólok rá elég erélyesen, vagy egy kicsit egyedül marad, azonnal lelép.:D Azért utaltam a körülményekre, mert nyilván ott ahol bárhol kimehet, nehéz bent tartani, nálam csak egy oldalt kell figyelnem, ott is másznia, ugrania kell.
2013. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!