Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet? Mit csináljak...

Mi baja lehet? Mit csináljak most?

Figyelt kérdés
9 hetes kiskandúrom hete van nálunk. Eddig semmi baj nem volt vele, játszott mindennel, evett rendesen, alomra járt, stb. Kb. 2 napja viszont rengeteget alszik (szerintem olyan 18-20 órát), nem játszik semmivel, és ma már nem is nagyon evett. Royal Canin Baby-t kapott, meg egy kis virslit, halat(szálka nélkül), de azt is még a múlt péntek-szombat. A szája kellemetlen szagú, és alig lehet felkelteni (ma már arra se nagyon ébredt fel, hogy kivettem kosarából), nem akar játszani sem.

2013. szept. 26. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az nagyon fontos, hogy ha szemmel láthatóan beteg a kisállatod, akkor nehogy orvoshoz vidd! -.-
2013. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Holnap viszem állatorvoshoz, ma nem rendelt. Kedden még semmi baja nem volt, szerdán kezdte azt, hogy többet aludt, de az még nem volt feltűnően sok.
2013. szept. 26. 16:03
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Mi lenne ha mondjuk rohannál vele az orvoshoz, úgy kb. AZONNAL? Mivel lehet már reggel éhes lesz. Itt többnyire nem állatorvosok vannak, de ha még lenne is a válaszadók között, nem tud távdiagnosztizálni. A cicát meg kell vizsgálni, lehet hogy vért kell venni. Ha nincs pénzed rá (minek vállaltál be állatot?) kérd egy állatmentő szervezet segítségét, pl NOÉ. Lehet egyébként reggel már késő lesz, mivel ilyen kiscicák sok fertőzést elkaphatnak, nem nagyon bírják a gyűrődést, ego én nem számítanék rá, hogy ilyen kicsi cica magától jobban lesz. Szóval ne itt tedd fel az ilyen gyökér kérdéseidet, hanem vidd szakemberhez. Egyebekben felhívnám a figyelmed arra, hogy "aki olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy az állat maradandó egészségkárosodását vagy puszutlását okozza (azaz tudod, hogy beteg és nem teszel meg mindent azért, hogy meggyógyítsd),bűncselekményt követ el, és 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2013. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha lenne ma állatorvos, rohannék vele hozzá, elhiheted. DE, ma NEM rendel.A pénz egyáltalán nem lényeg itt. Ha tegnap baja lett volna, elvittem volna, de nem látszott rajta semmi, csak kicsit(!!) nyugodtabb volt. Egyébként egy szobacicáról beszélünk, valaki mindig vigyáz rá. Másrészt nem távdiagnosztikát kérek, csak azt szeretné tudni, hogy másnak volt-e már ilyen problémája/van ötlete arra, hogy mi lehet vele.
2013. szept. 26. 16:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Az egész országban egy állatorvos se rendel ma? Általános sztrájk vagy mi van?
2013. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A közelünkben egy sem.
2013. szept. 26. 16:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Esélyes hogy holnapig elpusztúl. Ma kellene tenned valamit.
2013. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Voltál vele orvosnál? Mit mondott? Sajnos az ilyen kis állatok akár 24-36 óra alatt kiszáradhatnak!
2013. szept. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos, hogy nagyon kemény a kaki a beleiben,ezért tejet kell neki adni. Kapott infúziót is (bár azt mondta,hogy nincs kiszáradva), meg valami vitamininjekciót.
2013. szept. 28. 00:29
 10/10 A kérdező kommentje:
A viselkedése is normalizálódott, visszakaptam a kisördögömet :)
2013. szept. 28. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!