Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, csokimániás a...

Segítség, csokimániás a cicám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár napja (kb. 2) a kan kiscicámnak adtam egy kocka natúr (tejes) csokidarabot... Az a baj hogy nagyon megszerette a csokit, mindig kéri, várja hogy mikor kap. Most viszont olvastam, hogy a csoki a cicák számára mérgező. Én meg adtam neki! Ráadásul ma is megevett vagy 3 kis kockával, és nem tudom mitévő legyek. Félek hogy a cicám kis szervezete nem bírja még ezt az emberek szerint kis mennyiségű csokit sem. Az egyszer fix, hogy nem adok többet neki, de folyton nyávog, és ha én csokit eszek előtte úgy megsajnálom, hogy néha azért én sem tudom megállni hogy ledobjak neki egy kis falatot... Mit tegyek?

#macska #kedvenc #háziállat #cica #cicakaja #Csokimániás cica #cica és csoki #csoki és macska #lehet csokit adni a cicának? #cica jutalomfalat
2013. szept. 29. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyél előtte csokit.
2013. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Platypus ***** válasza:
100%
Ha már ennyire képtelen vagy ellenállni, vehetsz neki szentjánoskenyér alapú jutalomfalatot. Csokiízű, de egészséges, a kutyacsoki is ebből van. Rágcsálóknak szoktak árulni natúr szentjánoskenyér darabkákat, meg bioboltban is akad. Akár magadnak is készíthetsz belőle édességet és akkor osztozhatsz a macskával.
2013. szept. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Ettől a macskám elfelejti a rendes csokit? Mert ugye én sem bírok ellenállni neki, de ő is mindig oda jön hozzám szinte már megőrül a csokiért, összevissza követ stb. Elfelejti ettől a másik csokiízű jutalomfalatkától ,,csokimániát"??
2013. szept. 29. 08:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű, ne adj neki csokit, ha fontos az egészsége. Ha látja h hiába követeli, egy idő után leszokik róla.
2013. szept. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Miért kell a macska előtt csokit enned? Legyen már ennyi önuralmad könyörgöm! Olyan nehéz megoldani egy több helyiségből álló házban, hogy ne legyen ott?
2013. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
Nem fogja elfelejteni, de amíg te eszed a rendes csokit, addig adhatod neki a macskabiztos műcsokit. És akkor neked sem kell önuralmat gyakorolni és a macskát sem veszélyezteted. Az én macskám amúgy akkor is oltári hisztit csap, ha totál nem macskának való dolgot eszem, mondjuk almát. Meg kell tanulni ellenállni, mert a macska issza meg a levét. Ha veszélyes dolgot nem is kap, akkor is elhízhat, ha mindig engedsz neki.
2013. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld gomb! De ugye ennyi csokitól nem lesz baja?? Ma 3 kockával adtam neki, és tegnap 1 kockával...
2013. szept. 29. 11:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ne adj neki csokit. SEMENNYIT. Tudod, hogy mérgező, akkor logikus, hogy 1-2 kockát se kaphat.

Ebben a cikkben van még más is, ami tiltólistán van: [link]

2013. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Talán nem lesz még baj, ha nem adsz neki többet. Nem értem miért kell ilyen nagy ügyet csinálni ebből. Hiába kér, nem adsz és kész. Feltéve hogy élve akarod látni továbbra is. Az én macskám is mindent kér, tök mindegy mit eszek, ha narancsot eszek azért is nyivákol, ha kólát iszok azért is, pedig utálja mindkettőt. De ha szeretné sem adnék neki. Ha nagyon akarsz ilyesmit adni akkor meg vegyél macskacsokit meg hasonló jutalomfalatokat.
2013. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszoló: Adtam neki, és UTÁNA néztem meg mi a helyzet a csokival kapcsolatban, lehet-e adni neki, és láttam hogy mérgező, de akkor már nem tudtam kiszedni belőle!! -.-
2013. szept. 29. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!