Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a költözés,...

Mit tegyek, hogy a költözés, az új hely miatt nehogy elkóboroljon a cicám?

Figyelt kérdés
új helyre fogunk költözni, arra gondoltam, hogy míg az új ház takarítása, rendbetétele zajlik, ami kb egy hónap, addig mindig elvinném magammal, és legyen ott velem, hagy szokja. tudom hogy ragaszkodik a bútorokhoz, a tárgyakhoz, szagokhoz, de lesz sok új bútor, stb. itthon is mindig rögtön észrevette ha valami új, vagy esetleg más helyre került. egy ideig biztosan nem fogom kiengedni, itt most a kóborlás a mindene, egész nap járkál, csak aludni jön haza. nem szeretném ha ott elmászkálna és nem találna haza, vagy esetleg visszaszökne a régi házhoz. nincs nagyon messze, de azért neki jó kis táv lenne. itthon tudja hogy a kapu felé nem mehet, (az utcára) akkor ott sem fog menni? miként könnyíthetném meg a dolgát? és mennyi idő mire teljesen megszokja?
2013. szept. 30. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy fogod fel a cicádat, mintha kutya lenne. A cicáknál nem kell ilyen körbevezeted féle sétálás. Amikor volt kiscicánk (tehát mástól kaptuk) két hétre bezártuk a lakásba. Hogy megszokja az új helyet. Itt is ezt kell tenned eleinte mert túl intenzívek lesznek a szagok. Ha kinti cicus csak és be nem mehet, akkor egy kamra is megteszi, csak ne tudjon megszökni. Aztán egyszer-egyszer kiviszed a kezedben, hogy megszokja a környezetet. Az a baj a cicákkal, főleg ha kan macska, hogy imádnak elcsászkálni. Nekem is sokszor csak kaja miatt jönnek haza. Dehát ilyen ez a macskaélet :D Jó sok felfedeznivalójuk van.
2013. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem fog elkóborolni.

Többek között azért is, mert ismeretlen a hely, így csak kóstolgatja az új területet, és először csak kimegy a küszöbre, majd pár méterrel arrébb, eltelik 1-2 hét és elmegy a kerítésig, majd még több hét és átugrik/kimászik azon.

Megint pár hét akkor már felmegy a szomszéd házak tetejére (csak a messzeségből látod hogy ott van), és egy idő után már 1 utcával arrébb is össze fogsz "futni" vele, mert épp arra járkál.

Ha fiú, akkor a párzási időszakra eltűnik akár napokra is, de ha szereted és ezt ő is tudja, mindig minden körülmények között vissza fog jönni!

Én is nagyon féltem költözéskor, de nem ment el (nem mert).

2013. szept. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

lány cica, én ismerem a természetét kedves első válaszadó, még csak jobban tudom hogy hogyan kell bánni vele mint te.


a költözésről pedig általánosságban kérdeztem, csak próbáltam a jelleméről is írni...

2013. szept. 30. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:

"két hétre bezártuk a lakásba."


19:16 vagyok.

Az kifelejtettem. Az első reggel már kiment, pedig volt bent is wc-je, de nem használta.

Előtte bárhová mentünk (nyaralni) ahová lehetett cicát is vinni, mindig vittük, és sosem volt pórázon vagy nem zártuk be, 1-2 óra múlva már (ja, nem puccos szállóról van szó, kemping, vagy kertes apartman) otthonosan mozgott, de mindig visszajött, nem ment be másokhoz.

2013. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!