Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica elhelyezés! Mit csináljak?

Cica elhelyezés! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van 3 gyönyörű cicám. 1 kandúr és 2 nőstény. 7, 6 és 2 évesek. Nem is tudom hogy kezdjem. Van egy 4 hónapos babám is. Eddig bírtam a cicákat védelmezni. Mikor kiderült hogy terhes vagyok akkor már ment a harc köztem és a párom között hogy maradhassanak. Viszont mostanában olyan sajnálatos dolgok történtek és történnek hogy tényleg elgondolkoztam azon hogy új otthont kell keresnem a védelmükben. A szívem szakad meg értük, de,szerintem ez már Nekik sem jó. Állandóan rettegnek és sajnos nem mindig vagyok ott Velük.

Azt se tudom hol kezdhetném hogy egy megfelelő otthont keressek számukra. A legnagyobb probléma hogy nimcs senki a környezetemben aki befogadná így idegen emberekben kellene megbiznom ami még jobban elkeserít. A másik hogy fajta cicák, hogyan győződhetnék meg arról hogy nem azért viszi el őket hogy eladja?

Egyszerűen nem tudom mihez kezdhetnék. Viszont igy már sokáig nem lehet mert félek hogy baj történik.


2013. okt. 20. 04:02
 1/4 anonim ***** válasza:

1, a macskát is lehet nevelni ha baj van vele.

2, ivartalanítás. Ha nem lehet szaporítani, akkor nincs sok értelme eladni.

2013. okt. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg érdemes elgondolkodni, mi az igazán fontos neked. A macskák, ha gondozottak, tiszták, akkor is hordoznak olyan kórokozókat, amelyek rájuk egyáltalán nem veszélyes, a felnőttek egy részére kevésbé, de a kisbabák egészsége nagy veszélyben van! A kisbaba egyébként is fokozottabban ki van téve a kórokozóknak, mint a felnőtt. A "cicaszőr"-nek nem csak pszichés káros hatása van, de az legalább látszik, hol van. A kórokozók nem látszanak. A baba érdekében kell dönteni. Ráérhetne akkor is, mikor már bizonyítva lesz, hogy beteges a baba, de akkor már késő lehet. A másik ok, ami megkérdőjelezi a jelenlétüket, hogy: miért kellene a párodnak, a gyermeked apjának megosztani a figyelmét, a szeretetét a baba és a macskáid között! Ezek a dolgok válásig szokta fajulni, és a gyermekek még csak meg sem tudják, hogy azért nevelődtek csonka családban, mert a macskák fontosabbak voltak...
2013. okt. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A kandúr ivartalanítva van az idősebb nőstény vesebetegség miatt nem altatható. A 2eves pedig egyszer tüzelt kb. 1 éve azóta semmi ezért nem lett még ivartalanítva. Az a baj hogy nem csak szaporításra adhatják el. Én ingyen odaadnám viszont nem vagyok biztos benne hogy valaki pénzért nem adná tovább.

A viselkedésükkel is minden rendben. Teljesen szobatiszták nem szemtelenek.

A betegségek nálunk ki annak zárva, mivel évente oltatom őket és toxoplazmozis mentesek. Persze a gyerekorvos véleményét is kikérdeztük aki ebben a formában nem talált kivetnivalót.

A párom sokat dolgozik, mindent én intézek a babával és cicákkal. Az ő baja az hogy szeretnek játszani a cicák és olyankor nagyon szaladgálnak és a másik hogy eléggé válogatósak.

2013. okt. 20. 13:23
 4/4 Vicuska87 ***** válasza:

SZia!

KÉrlek keress meg privátban.... :)

2013. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!