Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kezdjek hozzá a hullámo...

Hogyan kezdjek hozzá a hullámos papagáj tartásához?

Figyelt kérdés

Egy csomót olvastam a hullámos papagájokról, de rengeteg kérdésemre egyáltalán nem kaptam választ, vagy pedig kettő vagy több egymásnak teljesen ellentmondó választ találtam. Szóval itt tenném fel a kérdéseimet ha lehet.

1. Milyen gyümölcsöket és zöldségeket ehet a hullámos papagáj?

2. Kb. mekkora ketrec kellene egy párnak? (lécci a minimum méreteket mondjátok! Úgyis nagyobbat szerzek, csak egy viszonyítási alap kellene)

3. Mennyi ideig kell őket kiengedni naponta? Gondolom 1-2 óránál több kell, de én délután 2-ig suliban vagyok. Merjem őket egyedül hagyni egész délelőtt vagy elég nekik annyi idő ameddig itthon vagyok?

4. Azt tudom hogy a műanyag ülőrúd nem tesz nekik jót, de mi a helyzet a műanyag madárjátékokkal? Azok is tiltólistásak? És ha igen akkor milyet szerezzek be?

5. Mit vegyek figyelembe madáreleség választásnál? Esetleg tudnátok márkákat ajánlani?

Előre is köszönöm a válaszokat :D



2013. júl. 24. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:

kizárólag vegyszermentesen majdnem minden zöldséget kivéve salátát


babokat főve, avokádót soha, csíráztatva búzát borsót

alma répa kukorica banán narancs dinnye mag nélkül

2013. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a salátát mindig permetezik 100%
2013. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi ^^
2013. júl. 24. 18:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia. Ez nekem is sokat segít: [link]

Másik:

[link]

a kettőből ösze lehet hozni dolgokat.

2013. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok: nekem minden nap kin vann - délután. Ha egyedül van délelőtt, akkor sokat alszik. Én ülőrúdnak természtes ágat törtem és hántoltam, azt nagyon szereti, mindig azon ül és lehet rá mászni, imádja!

Mi vegyes hullámosnak való kölest veszünk de itthon is termeltünk most kölest (először) és azt mindennél jobban szereti!

2013. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. már linkeltek neked jó oldalt, bátran használd, hogy változatos legyen a napi betevőjük :)

2. hát minél nagyobb, nekem 80*34*71 centis van 2 madárnak

3. ha ketten vannak, elszórakoztatják egymást, nem baj, ha be vannak csukva, elég délután is kiengedni őket, én is így csináltam. Most itthon vagyok, így mindig nyitva van nekik, szabadon járkálnak. Mielőtt kiengeded őket, szoktasd őket kézhez, hogy ha baj van, ne ijedjenek meg tőled is.

4. nekem egy műanyag csörgős labdám van, a többi játék mind fa. Nagyobb állatkereskedésekben hatalmas a választék, de te magad is készíthetsz. Én pl. printkerbe vettem színes fa golyókat, összefűztem őket, fellógattam. Imádják dobálni, meg húzogatni. :)

5. Versele-Laga a legjobb minőségű madáreledel. Én 3 különböző fajta eledel (Verswele-Laga, Versele-Laga Premium és valami noname sparban vett keverék), gritt és vitamin keverékét adom nekik. A legfontosabb, hogy kitöltéskor vizsgáld át a magokat, vedd ki az olyan magokat, amik nem valók hullámosoknak. Amit én veszek, azokkal még nem volt gond, de olastam már kérdést, hogy vett az illető magkeveréket hullámosoknak, aztán nagypapagájoknak való magok voltak benne főleg.

2013. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :D
2013. júl. 25. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!