Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert pisil-kakal az agyamra,...

Miert pisil-kakal az agyamra, szekrenyemben a ruhakra, takaroinkra a 4 honapos cicank? Egy honapja van nalunk. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyetek neki almot és amíg nem szobatiszta mondjuk ne engedd fel a bútorokra.
2013. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

AZ AGYADRA? Ez nagyon egészségtelen,sterilen kéne tartania az agyát, kedves.

Egyébként nyomja bele az orrát, vagy valahogy büntesse meg a bűncselekmény pillanatában, hogy tudja miért kapja, nemsokára megtanulja.

2013. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok ekezetet hasznalni,mert külföldön vagyok.Alomja mar a kezdetektöl van neki,hasznalja is ha kedve van.Mar nyomtuk bele az orrat,de nem hasznal.
2013. okt. 22. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Jutalmazd meg, amikor az alomba megy. (A pozitív megerősítés csodákat művel.)

Ne büntesd meg, amikor félremegy... Amikor látod, hogy éppen guggol, akkor max. zavard el.

Az általa kiválasztott helyeket tedd számára elérhetetlenné. Pl. a szekrényt torlaszold el.

Ne érezze magát egyedül. Lehet, hogy fél, vagyis nem érzi magát biztonságban. Vagy csak figyelem kell neki.

A domestost kerüld.

Használj olyan almot és alomtálcát, amihez hozzá lett szoktatva annak idején.

2013. okt. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mi 5 hónapos cicánk is elkezdett egyszer csak az alom mellé piszkítani. Mondjuk ő egy helyre rakta. Most pár napja abbahagyta, amit nálunk úgy tűnik segített:

- ha mellé kakilt akkor nem megbüntettem, hanem szó nélkül feltakarítottam és látványosan nem foglalkoztam vele egy darabig.

-beszereztünk még egy alomtálcát így most az egyikbe pisil a másikba kakil.

-egy darabig követtük és ha láttuk, hogy kapar akkor beletettem az alomba.


Hosszú távon nem nyilatkozhatok, de egyelőre úgy tűnik bevált :)

2013. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szepen az ötleteket
2013. okt. 23. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!