Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék a macskák ellen?

Mit tehetnék a macskák ellen?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a macskákat, és ennyiben ki is merülne minden érzelmem feléjük, DE: nagyon haragszom a környékbeli macskákra, mert rendszeresen összejárkálják az autómat. Nemcsak egy-két lábnyomot hagynak, hanem az első lökhárítótól a hátsóig tele van lábnyomokkal, maszatolásokkal, az első, a hátsó szélvédő csúszásnyomokkal, sokszor reggel ránézek az autómra, és sírni tudnék. Nagyon bosszantó, amikor ezreket hagy az ember a mosóban, vagy órákig dolgozik, hogy szép tiszta legyen, másnap meg úgy néz ki az autó, hogy szégyen kimenni vele a városba. De ez még mindig könnyen megoldható egy újbóli mosással, de van, ami nem. A motorháztetőt és a tetejét úgy összekarmolták, hogy a polír sem takarja el, az újrafényezés pedig százezrekbe kerülne. Továbbmegyek: a szélvédő is olyan karcos, (igen ezt is a macskák csinálták) hogyha nem lenne néhány jó barátom a szervizben, akkor nem ment volna át a műszakin, cserélhettem volna szélvédőt, szintén kb százezerért.

Szóval lehet szeretni az állatokat, de amikor csak károkat okoznak, akkor az ember ne legyen bosszús?


2013. aug. 13. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Tarts kutyát .Vagy van ilyen ultrahangos kütyü azt berakod a kocsiba vagy a közelébe. Esetleg zárt garázs vagy ponyva.
2013. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Vannak macskatávoltartó sprayk
2013. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha garázst építek, az sem olcsó, ráadásul építményadót kell utána fizetni. A ponyva jó megoldás, csak kicsit macerás naponta feltenni, levenni, és ha már kicsit poros az autó, akkor szintén karcos lesz, ha a ponyvát mozgatod rajta, de egyébként szoktam ponyvázni.

Ezeket a spray-ket is próbáltam már, iszonyat büdös, és egy idő után immunisak lesznek rá, ugyanúgy összemaszatolják. Nehéz dolog ez, tudom, és nem is innen várom a megoldást, csak a bosszúságtól vezérelve szerettem volna ezt másokkal is megosztani.

2013. aug. 13. 10:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyetlen dolgot nem ertek. Hogy kepes megkarcolni egy macska az uveget? Komolyan kerdem. A festest meg megertem, mert az hajlamos kopni, elgyengulni, de az uveg?

Hiszen a macska karma is csak szarubol van, az pedig nem karcolja az uveget.

Amugy, az ultrahangos cucc (nyestriaszto) a legjobb megoldas. Es meg a nyestek sem ragjak el a fekvezeteket :)

2013. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4es! Igazából én sem értem, de másra nem tudok gondolni. A nyomokból azt látom, hogy csúszdának használják a szélvédőt, és szerintem ilyenkor kiengedik a karmukat, mert a motorháztetőnek is azon része van többnyire összekarmolva, ahol leér a lábuk. Az biztos, hogy amikor megvettem a kocsit, nem voltak ilyen sérülések sem a szélvédőn, sem a kasztnin. Ne tudd meg, hogy néz ki az autóm!
2013. aug. 13. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy macskák?

Én spec. nyestet többször láttam már kocsikon ugrabugráli, de macskát még egyszer sem. (Budapesten és kisvárosokban egyaránt) Azt csak képen.

2013. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A lábnyomokból ítélve igen. Bár még nem láttam nyest-lábnyomot :) Lehet, hogy hasonlít a macskáéhoz?
2013. aug. 13. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Hat, elegge. "Elcsuszkalva" meg kimondottan. Bar ettol fuggetlenul, a nyestek karma sincs gyemantbol.

Amugy, nalad is inkabb a felvitt sar homoktartalma lehet, ami tenylegesen karcol. Persze ez nem segit rajad, csak teny.

2013. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Sokan itt is autós problémával küzdenek.

A nyestek elég érdekesen közlekednek, úgy tűnik, mintha mindig ugrálnának, de ez a hosszú testük miatt van.

Azt hiszem, hogy a nyestnek 5 lábujja látszik, de hogy melyik lábán, azt nem tudom.

A cicám néha nekifeszül az ablaküvegnek, nem karmolta még meg. Pedig borotvaéles karmai vannak.

2013. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!