Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes a chip?

Érdemes a chip?

Figyelt kérdés

Benti cicának a chipet érdemes berakatni vagy igazából fölösleges?

Sziámi a cica és nem lesz kint, bent marad. Az apjából kiindulva így nem is fog kimenni(az bepisilt, mikor kivitték a lakásból). Gondolkoztunk, hogy bármi történhet, ami miatt a macska kikerül a házból, elveszi,stb. De ezekre mind 1:1000000000 esély van.

Szóval?!

Bocsi, ha egy kicsit értelmetlennek tűnök, de igyekszem nem fölöslegesen kínozni. Az első oltásától is teljesen kiakadt.



2013. okt. 31. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb ha van.Én tenyésztek és nálunk kötelező a tenyészállatokba és a babákba is rakatni,ez amolyan természetes nekem :)nálam is bent vannak,de az ördög soha nem alszik.
2013. okt. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! :) És kb mennyi idősen, mert olyan kis dugó nekem egy akkora tűhöz. Legalábbis gondolom, hogy ugyan akkora, mint a kutyánál. És hát.. Értesz :)
2013. okt. 31. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha viszitek ivartalanítani (mert gondolom viszitek, ha szobacica), akkor rakassátok be neki altatás közben. Nekem is benti cicám van és már gondolkoztam rajta, hogy legyen-e neki, de még én se jutottam dűlőre. 3 hónap múlva viszem ivartalanítani, addig csak eldöntöm :)
2013. okt. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Maxitabi ***** válasza:

Én is rakattam mindkét cicámba,pedig bentiek.Igaz,útlevélhez is kell (néha utazunk),de leginkább a biztonság miatt van bennük.

A maine coon kandúrba rögtön azután, hogy anno elhoztuk a tenyésztőtől-3 hónaposan, a "törpe" házicicába pedig kb 7 hónapos korában tetettük be.Meg sem érezték..

2013. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:

Érdemes, mert az ember sosem számít arra, hogy eltűnik a macskája, aztán mikor megtörténik, mindig nagy a meglepődés és akkor már késő. Ha nincs benne chip, egyrészt nem fogod tudni igazolni, hogy a tiéd, másrészt a megtaláló is kisebb eséllyel fog tudni megtalálni téged.

Túl fogja élni, ez csak egy pillanatnyi tűszúrás. A tenyésztő is beadatja nekik még mielőtt gazdához kerülnek és a miniatűr kutyakölykök is megkapják 6 hetes koruk körül és túléli mind, ez nem kínzás, hanem szükséges rossz.

2013. nov. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor még van időm eldönteni. Fél éves korára mondta a doki, hogy vigyem ivartalaníttatni :)

Köszi a válaszokat!

2013. nov. 1. 08:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok,Nálam 10 hetesen kapják meg a chippet és meg se érzik :) Illetve most 3,5 hónaposan ivartalanították a lánykám és csak jót tudok mondani,gyors gyógyulás,kis seb,kevés varrat,na és a cica észre se vette :)
2013. nov. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ő kandúr, az orvost kérdeztem az ivartalanításról és 6 hónapot mondott.

A chip pedig akkor meg lesz csinálva neki, amint haza jött a párom! :)

2013. nov. 2. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!