Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek van Maine Coon cicája...

Akinek van Maine Coon cicája (vagy bármilyen cicája), tudnátok válaszolni néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt macskám, de nagyon szeretnék egyet.


1. Ha Maine Coon-t veszek, akkor azt csak tenyésztőtől, törzskönyvvel együtt érdemes venni, igaz?


2. Fiút vagy lányt érdemesebb venni?


3. Mennyi idő alatt tanulja meg, hogy hova kell kakilni?


4. Kakilás után nem marad kakis a fenekük? x_X


5. Éjszaka mennyire szoktak hangoskodni a Maine Coon-ok? Úgy hallottam, hogy ők nyugodtak, és nem nagyon szoktak éjszaka rosszalkodni.


6. Ti havonta mennyi pénzt költötök a macskátokra?


7. Nagyon félek attól, hogy férges lesz a cicám, ez ellen mit lehet/kell tenni?



2013. nov. 10. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1.Igen csakis tenyésztútúl vegyél.

2.Mindegy.

3.Rögtön megtanulja.

4.Nem marad kakis.Mivel lenyalják.

5.Nem hangoskodós fajta.

6.Havi 15.000. De én tényleg mindent megadok neki.

7.Rendsseres féreghajtás és állatorvosi ellenőrzések.

2013. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. nem tudom

2. lányt mert az többet marad otthon viszontszül, fiú az meg nemigen marad ott tehát sztem lányt

3.nem olyan sok idő kell hozzá

4.de az marad

5.amikor az almot kaparják akkor hangoskodnak

6.mienk kinti tehát nemsokat

7.féregírtó gyógyszer

2013. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként Maine Coon-t csakis bent lehet tartani mivel hosszúszőrű fajta.
2013. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem sima "házi" cicáim vannak,de azért az általános kérdésekre válaszolok.:)

1.-

2.Az ivarérett kandúrok hajlamosak a kóborlásra és a terület jelölésre.A nőstény cicák pedig a párzási időszakban kb. megörülnek.Össze-vissza nyávognak,fetrengenek a földön.Nekem mindkét cicám ivartalanított.Az egyik kislány,ő a picit tartózkodóbb,míg a fiú barátságosabb,bújósabb.

3.Ők kb.1 hónap alatt tanulták meg.(Nálunk születtek és garázsban volt a "lakhelyük".)

4.Az emberé nem az?:DHa hasmenésük van akkor inkább,de nem nagyon.

5.Nem hangosak,ők is pihiznek.:)

6.5-6 zacskó száraz táp,ha minőségibb,akkor kb. 500-800g 1200Ft körül van.Szaftos kaja úgy 6000-8000Ft,és mi szoktunk nekik főzni havonta 10-szer kb.(Kb.4000Ft)Évente meg ugye az oltások az 5000Ft.

7.3 havonta féregtelenítő tabletták.Sajnos,ha kinti macsek lesz,akkor akár féregtelenítés után már egy héttel újra lehet,de csak negyedévente lehet féregteleníteni.

Remélem segítettem!:)

2013. nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. csak tenyésztőtől

2. mindegy. A fiú is jó, mert ivartalanítás után igen nyugodt cica lesz. (viszont 8-12 hónapnál előbb ne vidd ivartalanítani. Vannak macskafajták ( Maine Coon, brit shorthair) amiket nem szabad fiatalabb korban ivartalanítani, mert akkor a teste nem fejlődik rendesen , és nem kapja meg a jellegzetes szép formáját. (a méretét, vagy a fej kerekségét)

3. Mivel az anyja megtanítja az alom használatára, így mire te megkapod már az almot fogja használni. Csak az első napokban mutasd meg, hogy hol találja meg

4. nem, nem lesz az. A macskák szeretnek tiszták maradni. Nem hiába nyalogatja, tisztítja magát rendszeresen.

5. nem igazán hangosak. Bár éjszaka aktívabbak, de elvan csendben is, legfeljebb magában játszik. De csak 1-2 órát. Utána alszik ő is.

6. A Maine Coon cica elég nagy, így az etetése is pénzigényes. 15-20 ezret simán számolhatsz vele.

7. orvos, féreghajtás..

2013. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
+Tejet ne adj neki. :)
2013. nov. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
laktózmentes tejet nyugodtan adhatsz. Attól semmi baja nem lesz. Lehet külön cicáknak is tejet venni ami szintén laktózmentes.
2013. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Maxitabi ***** válasza:
100%

Nekem MC kandúrom van, 4 éves lesz.

1. Igen,a tenyésztő egészségügyi garanciát ad,te pedig tudod,"honnan" származik a cicád", ráadásul sok hasznos tanácsot tud adni és te is kérdezhetsz, ha bármi problémád van. Ha hobby célra veszed, akkor a szerződés eleve kiköti az ivartalanítást.

2. Szerintem csak te tudod eldönteni, melyik nemű áll közelebb hozzád,a habitusodhoz. A lánycicámhoz képest (házi vegyes) az mc kandúr önállóbb,nem annyira bújós, viszont mindenhová követ,mindenre kiváncsi,amit csinálok (kutya).

3. Alomra már a tenyésztő rászoktatja (+ előny a tenyésztős cicának),neked csak meg kell mutatnod neki, hol találja...

4. Csak akkor,ha esetleg hasmenés van,lágy a széklet.. ez nálunk nagyon ritkán van.

5. Éjszaka nagy részét átalussza,akkor nem hangoskodik (mert azért szeret "beszélgetni"),de többször meglátogat éjszaka-rám fekszik.Lefekvés előtt egy kis lefárasztós játék nem árt! Ha téged zavarna, ne engedd be a hálóba-nevelni lehet a cicákat is!

6. 10-12.000 Ft/hó-2cica - macskatápok (én drágát veszek-orijen),konzerv(ez sem az olcsó vagy szupermarketes),néha nyershús + alom, 2 havonta macskafű - szállítóbox (mc-nek nem egyszerű venni),alomtálca,orvosi költségek,játékok nélkül. (egyszeri volt az erkélyre a macskaháló,körömvágó olló,kefék-fésűk, macskabútor. Alomtálcát kb évente azért cserélem, féregtelenítés 3 havonta,oltás(kombinált) évente-mert utazunk többször Balatonra és ott kimehetnek;meg gyakorta érintkeznek kutyával. Kajástálat már többször cseréltem-törékeny a cserép..

7. a féregtelenítés alap-dokinál is lehet, én otthon adok pasztát(dokinál veszem), de ezek mellett a különböző betegségek elleni oltások is fontosak,mivel bármit becipelhetünk a lakásba a cipőnkkel, táskáinkkal stb is.

2013. nov. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amit az előző irt az nagyon jó...
2013. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Maxitabi ***** válasza:

Bocsi elfelejtettem az 5-ös válaszolónak: semmi sem bizonyítja a legújabb elméletek szerint, hogy az ivartalanítás befolyásolja a növekedésüket. Nem véletlenül terjed Nyugaton a minél fiatalabb korban történő ivartalanítás- 7 hetes!!! - kortól, mivel az viseli meg a legkevésbé és hamar gyógyul is.

Az én MC kandúrom 6 hónaposan lett ivartalanítva-ivarérés előtt és szépen kifejlődött.. Ha ivarérés után történik a műtét, előfordulhat, hogy a jelölés ennek ellenére folytatódik-az meg igen-igen kellemetlen...

2013. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!