Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy idősebb...

Hogyan lehet egy idősebb cicához fiatalabbat szoktatni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kétéves viszonylag domináns zsémbes kandúrkám van. Ivartalanítva lesz tavasszal. Nos nemrégen hozzánk került egy éppen elválasztott kismacska, nagybátyáméknál született, de bántani nem akarták, na mondom hozzátok el itt meglesz. Gondolhatjátok mennyire tetszett a már meglévő lusta henye macskámnak. Eleinte fújt rá, nem engedte közel a megszokott tálkájához, de bántani nem bántotta, inkább kikerülte. Persze figyeltem őket folyamatosan. Ahogy nőtt a cica, hát egyre játszani szeretett volna a naggyal, akinek abszolút nem volt ínyére a dolog, mivel ő az átmulatott éjjelek után aludni szokott. Több erőteljes pofonnal adja tudtára hogy mi tájban az idő, és a kicsi úgy néz ki, tanul belőle, mivel mindig megvárja míg a nagy eszik, utána kezd neki ő is, játszani nem akar már vele, jobbnak látta hogy békén hagyja. Én nem spilázom túl a dolgot, hagyom hogy maguk rendezzék le, bár ha verekednének akkor szétszedném őket.
2013. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem is van egy ivartalanított 5 éves kandúr macskám. A nyáron hozzánk került egy tavaszi nőstény cica. A nagymacska eleinte nem akart vele játszani, a kicsi meg persze igen. Ebből mindig veszekedés lett. Külön helyiségben is vannak tartva, de mára már megbékéltek egymással, de mivel a kismacska mindent felzabál (féregtelenítve volt, úgyhogy nem férges) ezért nem tartjuk őket egy helyen. Idő kérdése az egész, nomeg mindig felügyelni kell rájuk, ha együtt vannak.
2013. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Együtt etetés és együtt játék sokat segít. Etesd őket együtt, vagy egymás melett.
2013. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt figyeltem meg, hogy a kandúrok jobban kijönnek egymással ilyen szituációban mint a nőstények. Nekünk egy kis kandúrunk és nőstényünk van (ivartalanítottak), szintén ivartalanított cicás ismerősöknél voltak mindig, mikor mi nyaraltunk.


A nőstények fújtak egymásra, a kandúrok 2-3 nap után összebújva aludtak. 1-3 év különbség volt köztük. A nőstények a mai napig nem bírják egymást, pedig felnőttek már. Morognak, fújnak, kergetik egymást. Szóval óvatosan.

2013. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán lehet "szoktatni", mert ez függ a macska temperamentumától is, illetve úgy vettem észre, hogy eléggé "hangulatfüggő" is. Ivartalanított nőstényeim (3 generáció) ki nem állhatják egymást. De volt olyan (sajnos már nem él), amelyik az összessel jóban volt, még a haragvókat is össze tudta békíteni! Amíg élt ez a cica, addig hárman nyalogatták egymást, aztán mikor elment, azóta megint megy a balhé állandóan. Pedig együtt esznek... illetve az egyik macskám nem megy oda addig a tálhoz, amíg a többi macska ott van. Leül távolabb, és várja, hogy odaférjen...

De kandúrok között is változó, volt régen két kandúrkánk, akik nem szerették egymást, legutóbb meg olyan "páros" volt, akik folyton összebújtak. Szóval minden macskának megvan a maga "jelleme", lehet, hogy egyáltalán nem fog elfogadni másikat (maximum eltűri), de lehet, hogy imádni fogja...

2013. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!