Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ráléptünk a kiscicára. Lehet...

Ráléptünk a kiscicára. Lehet tartósabb baja tőle?

Figyelt kérdés

Reggeli sietés-kapkodás közben teli talppal, cipőben, 80 kilóval a cicára lépett valaki. Pici még, három hónapos. Csak nyaffogott egy rövidet, és bemenekült a vackára. Látható sebesülése nincs, és nem úgy viselkedik, mint ha fájna valamije, csak azóta olyan kattogósan szuszog, mint amikor helytelenül, megszorongatva emelik fel: mint ha aprókat csuklana...

Azt mondják, ezeknek kilenc életük van, de azért kicsit aggódunk. Lehet komolyabb baja?



2013. nov. 15. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet. Az embernek ha kismacskája van, csoszog.
2013. nov. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát igen.

De akkor most már mit csináljunk?

Elbújt, mint aki megsértődött.... :(

2013. nov. 15. 08:12
 3/12 klopusz ***** válasza:
Kerítsd elő és vidd el dokihoz. Manuális vizsgálattal vagy röntgennel meg tudja nézni, van-e komolyabb baja.
2013. nov. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bent legyen és még ma állatorvos!!A kiscicák ilyenek.Az enyém egyszer beleugrott meszetbe.:Le kellet vágni az összes szőrét.
2013. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Ennek a csöppségnek fájdalma van, és csak ennel nagyobb fájdalmai lesznek. Törékenyek. Ha így lélegzik akkor a bordája eltörhetett ami a tüdőbe fúródott. De ki tudja. Az biztos hogy nagy a baj! Röntgen kell neki azonnal! Hülyeség hogy kilenc élete van. Egy ilyen csöppségnek komoly fájdalmai vannak, Hiába nem látszik rajta. Sürgősen állatorvoshoz kellene vinni, addig amíg életben van. Aggódhatsz, mert komoly sérülése lehet. Nem normális ha így lélegzik. Szaladj vele az orvoshoz. De vegyétek ölbe, és ne piszkáljátok. Az állatorvos segít rajta! De most vigyétek szegényt. 100% hogy fájdalma is van. Az áraktóĺ nem kell megijedni.
2013. nov. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*Ne vegyétek ölbe és ne nagyon Zaklasátok, mert az nem jó neki.
2013. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Ma mi van a cicával? Ha még nem jutottatok el állatorvoshoz akkor vigyétek a legközelebbi állatkórházba, nem nem biztos hogy holnapig túleli :(. Szegény csöppség.
2013. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Most már normálisan lélegzik. Sajnos nem értem rá a cicára, sok intézni valóm volt, anyukám is eljött "unokázni", közben nagytakarítás....

Nem tudom, de ha fájna valamije, azt szerintem észrevenném. Azért köszönöm a sok együttérzést, -- ha mégis komolynak látszik a dolog, megyünk állatorvoshoz. Ide azért írtam, hátha van valakinek ötlete, hogy mit lehet orvos nélkül is csinálni.

2013. nov. 15. 20:43
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Orvos nélkül semmit nem tudsz tenni. Nézd majd hogy a cica tud e enni, inni, vizelni, van e széklet. Normálisan jár e. Nem e bágyadt, játszik e, hány e. Nem e véres a széklet és a vizelet. Ha ezek közül minden oké, akkor nincs baja. De én a helyedben megnézettem volna egy állatorvossal. Azért még fizetni sem kell. Egy macska nem jelzi hogy fáj e valamije. Kultúrált állat. Ezért sokszor az orvosok és a gazdik csak alapos vizsgálat után tudják mi a baja. A mi dokink csak rá néz és már tudja. :)
2013. nov. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem bármiféle kívülről látható tünet nélküli belső vérzés is lehet... Belsőleg is el tud vérezni anélkül hogy bármilyen külső jele lenne ennek.
2013. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!