Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MI LEHET A BAJA? 3hós spániele...

MI LEHET A BAJA? 3hós spánielem nagyon életvidám, játszik, szaladgál, de néha vonyít egyet, mintha ráléptünk volna a lábára, persze ok nélkül, majd 1-2perc múlva mintha semmi nem történt volna, szaladgál, és nem sántít!

Figyelt kérdés
Holnap fog jönni az orvos, de remélem semmi komoly, lehet h csak csont gyenge, csak nem tudom hogy miért, hiszen minőségi tápot, konzervet, szalámit kap. Minden nap szoktunk sétálni is.
2010. máj. 20. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtál azon hogy talán kutya?A kutyák néha vonyítanak jókedvükben is...Ne figyeld túl...
2010. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen, gondoltam, de ez nem olyan vonyítás, ez tuti, hogy valami olyan miatt van ami fájdalmat okoz neki :-(
2010. máj. 20. 22:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Alaposan vizsgáltasd ki a csipőizületét, ha az orvos magától nem ajánlja, akkor is mindenképpen kérj röntgent! Tartok tőle, hogy ez lehet a diszplázia tünete.
2010. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyébként törzskönyves? Jó helyről van? Volt a szüleinek diszplázia szűrése?
2010. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is ezek voltak a jelei 3 hónaposan, aztán már a 2 hátsó lábával furán topogott néha, utána már sántított rájuk. Csonthártyagyulladása volt. Pont a jó minőségű táptól, mert túl sok benne a fehérje, a csontjai nem bírták a növekedést. Rizs-kutyaszalámi keveréket kellett neki adni fele-fele arányban,. hogy ne nőjön gyorsan, és kalciumot szedett. Rendbe jött, most fél éves, és ha sokat alszik, utána megint látom, hogy topog a 2 hátsó lábára, tegnapelőtt kihívtam az orvost, most Béres porcerősítőt kell szednie, heti 1 tabletta. Még mikor kicsi volt akkor azt mondta az orvos, hogy egy darabig ez nem múlik el, hiába nem lesz látható rajta, majd, ha eléri végleges méretét, akkor fog izmosodni. Nekünk azért jött elő megint, mert keveset terheli a hátsó lábát, kevesebb az izma, mint elől. :(
2010. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy 3 hónapos kiskutyán még nem mutatkoznak a diszplázia tünetei. Max. gyanús, hogy gyengék a hátsó lábai, gyengének tűnhet a csípője - de erre nem lehet alapozni. Előszűrést is csak fél évesen csinálnak, rendes szűrést meg 18 hónapos kortól.
2010. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Féregirtás volt már?
2010. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

persze, hogy volt féregirtás, de ennek mi köz ehhez???

és ha diszpláziás akkor az összes tünet jelentkezik, vagy csak néhány? eddig max azt vettem észre, hogy furán ül :-(

de ebbe nem halhat bele ugye? idővel elmúlik, ha gyógyszeresen kezeljük?

2010. máj. 21. 21:53
 9/12 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszoltam volna : azt írtad egyszer csak ok nélkül el kezd vonyítani, mintha ráléptél volna mondjuk a lábára...


Nekem ez úgy tűnik, mintha rátörne valami hirtelen fájdalom, ami akár férgességtől is lehet. Most lehet akkor én értettem valamit félre...

2010. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok írta, hogy csonthártyagyulladása volt a kutyámnak. Én is dp-re gondoltam, de azt mondta az orvos, hogy annak a jelei 6 hónapos kor után kezdenek el jelentkezni.
2010. máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!