Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vöröses, könnyező a kismacskám...

Vöröses, könnyező a kismacskám szeme, milyen szemcseppet adhatok neki?

Figyelt kérdés
Találtunke gy kölyökmacskát, akit befogadtunk. Már akkor könnyezett a szeme. Túlesett féreghajtáson, adtunk neki Frontline-t, lefertőtlenítettük a szőrét, a szemét forró vizet (persze kihűtve) és kamillateás vattával törölgettük, helyre is jött, két naqpja viszont újrakezdte, egyértelműen gyulladt. Állatorvoshoz csak jövő héteb tudjuk elvinni, állsatpatikába viszont holnap is el tusok menni. Segítenétek, h van-e olyan szer (krém, csepp, tabletta), amit meg tudok neki venni és addig is adni, amig lehetőség lesz megnézetni dokival?

2013. nov. 15. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha állatpatikába mész, ott tud a patikus segíteni elvből, mert aki ott dolgozik, annak kell egészségügyi végzettség.
2013. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az állatpatikában majd segítenek. Hétvégén is nyitva van? Mert ha nincs akkor van olyan állatorvos aki akkor is rendel. Ha a humán patikába be mész akkor kérd a Neomicyn szemcseppet. Nekünk az állatorvos ajánlotta. Ha visszatérő a szemkönnyezés lehet macskanátha is. Ezért kellene a doki. :)
2013. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm, tervezzük a dokit is, de két kisbabám van és kocsi nincs (férj meg dolgozik...) gyh majd jövő héten tudunk csak odamenni


gyanús a macskanátha, m tüsszög meg szörcsög :(


homeopátiás szert adtam neki, hátha addig is jobb lesz

2013. nov. 16. 11:58
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagyon macskanátha gyanús a cicád. Orvos kellene neki minél hamarabb.
2013. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Amíg nem tudtok orvoshoz jutni,Oculoheel szemcsepp(szintén homeos).
2013. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. nov. 16. 21:28
 7/15 A kérdező kommentje:
Végül adtam neki Arsenicumot ma 3x, a vörös kevésbé vörös, a könnyezés már eyhült, de a szeme még mindig be van dagadva, remélem, lesz jobb is, kamillázom is. Szerencsére étvága van, iszik sokat. Élénk, dorombolós, nem tűnik lázasnak sem... kedden visszük dokihoz szegénykét.
2013. nov. 16. 21:29
 8/15 anonim ***** válasza:
A legjobb a doki. A macskanátha nagyon hamar romlik. Már mint hogy ma tüsszög és könnyezik holnap már a váladéktól alig kap levegőt. Az orrára szárad a váladék és a szemre. Amit le kell törölni. Emiatt nem is eszik a macska, mert nem érzi a kaja szagát. Nagyon gyorsan romlik tőle az állat állapota. Fekélyes lehet a torka nyelve. Tüdőgyulladás is kíséri sokszor. Én két macskával voltam így. Az állatorvos ha meggyógyítja a macskát, akkor azt ajánlom hogy ha meggyógyul vidd vissza macskanátha oltásra, mert vissza fog esni. Emberi gyógyszert ne adj neki. Elég ha finoman tápláod és foglalkozol vele. Tejet semmiképp ne adj neki. Minél hamarabb vidd el állatorvoshoz. Ő majd meggyógyítja. :) Legyen a macska finom meleg helyen. Majd tegyél neki az állatpatikaban Immunovet immunerősítőt. Keddig sokat fog romlani az állapota. Van hétvégén is állatorvos. Vigyázz rá. :) És humán gyógyszert ne adj neki mert mérgező.
2013. nov. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, kedden tudjuk leghamarabb dokihoz vinni, addig is telefonos kapcsolatban avgyunk. Törölgetem a szemét, orrát, jó erős szagú ételeket adok neki (halkonzervet pl), de van is étvágya szerencsére.
2013. nov. 17. 08:24
 10/15 A kérdező kommentje:
Tudom, h van hétvégén is állatorvos, de házhoz nem jön ki, mert ügyel, nekem meg két kisbabám van és nincs kocsim - és senki segítség. Sajnos jlenleg fizikai képtelenség lenne eljutnom. Egyelőre éjszakára behoztam, de próbálok neki ben nappali (babáktól elszepatrált) pihenőhelyet csinálni, viszont sajnos ez sem megy egyik pillanatról a másikra...
2013. nov. 17. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!