Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítani szeretném a...

Ivartalanítani szeretném a kislány cicám a műtét után, hogy fog viselkedni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 20:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Még nincs tapasztalatom ebben a témában ez az első cicám eléggé féltem :/
2013. nov. 18. 20:34
 2/8 anonim válasza:
Szia :) Nekem a legjobb barátnőm macskájával csinálták ezt. A macskát utána bekötik(sebeit),vinni kell kontrollra. Otthon inkább visszahúzódó lett,enni kevesebbet evett,lassabban mozgott,többet aludt :)
2013. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mi 2 macskánkat is ivartalanítattuk már, mind2 meghízott kicsit, igazán a viselkedésük nem változott, talán valamivel nyugottabbak
2013. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A műtét után még órákig kótyagos lesz, csetlik-botlik, sokszor elindul, de elesik, olyankor még nincs teljesen magánál. Nagyon kell rá vigyázni, nehogy összetörje magát, vagy megpróbáljon felugrani valahova és leessen. Enni, inni csak akkor szabad neki, ha már tud egyenesen járni, teljesen kitisztult az altatótól. A sebére vigyázni kell, ne nagyon nyalogassa, a varratokat ne tépkedje. Lehet venni rá gallért, de a legtöbb cica nem viseli el. A másik megoldás, pulóver ujjából kis ruha félét csinálni neki, azt jobban tűrik. Két-három nap után egyre jobban vannak, főleg, ha fiatal a cica, ők sokkal hamarabb felépülnek, mint az idősebbek. Ha nincs semmi probléma, 10 nap után varratszedés, és el is felejthetitek az egészet.

Az én 6 hónapos királylányomat szerdán ivartalanították, most is itt szuszog mellettem. :-)

Egyébként nagyon örülök a döntésednek, mindenkinek ilyen felelősen kellene gondolkoznia! Ha bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan, megpróbálunk segíteni. :-)

2013. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is féltem :) . Bágyadt, kába lesz még. Az első két nap nem biztos hogy fog enni. Az első nap ne is kínál gasátok. Amíg még benne van az altató, addig nem ehet. Az első két nap lesz rossz csak. :) Én végig aggódtam. Az első két napban vigyázní kell rá hogy ne ugráljon. De feszüljön a seb. Az első napokban sokat fog pihenni. A kötés legalább 2 napig legyen rajta. Én a macskámnak majdnem minden nap többször ruhácskát tettem rá és kötöztem hogy ne nyalja a sebét. Mert az nem tesz jót. És nehezebben gyógyul úgy a seb. Mütét után meleg helyen legyen rögtön. Legyen egy macskahordozó is. Mert ha műtét után felébred akkor kómásan fog járkálni. Lehet mert písilni kell neki. Ilyenkor óvatosan segíthetsz neki hogy el ne essen. Utána felrakhatod az ágyadra pihenni, aludni. Ha felveszed akkor úgy tedd hogy ne húzódjon a hasa. De csak akkor legyen az ágyon ha figyelni tudsz rá. De berakhatod a macskahordozóba is. Tejet ne adj neki.
2013. nov. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne félj az ivartalanítástól. :) Muszály. Én is végig aggódtam. És most szép és nagy az én Amazonom. Játszósabb lett és nagyobb. :)
2013. nov. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy amíg kába, addig ki van tágulva a pupillája, ezért ne legyen nagyon világosban, védeni kell a fénytől, lámpa lehetőleg ne legyen a közelébe, ami a szemébe világíthat.
2013. nov. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. nov. 19. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!