Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos cicánál normális a...

3 hónapos cicánál normális a napi (24 óra) minimum 15 alkalommal történő ürítés?

Figyelt kérdés
Nem győzöm az almot cserélni. Amit 3 hétre elegendőnek írnak, ő 5 nap alatt telerakja. Éjszaka legalább négyszer pisil, egy kaka is van, nappal minimum kétszer kakál, és rengetegszer pisil. És egyfolytában fecser, állandóan éhes, és mégis olyan sovány. Rengeteget mozog. Ha férges lenne, azt észrevenném, nem? Vagyis akkor nem kakálna annyiszor és látnám a férgeket az ürülékben, nem? Macskakaját (szárazat, konzervet) kap, és maradékot. Vagyis úgy gondolom, nem egyoldalúan eszik. A boltban kértem junior konzervet, megkérdeztem, az meddig elég egy 3 hónapos cicának, és állítólag 2 napig. Nahát az enyém ezt egy délelőtt megeszi. Vigyem el orvoshoz?
2013. nov. 21. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen! Egy kivizsgálás kötelező, mert ott valami nem stimmel. Az én cicám nem ürít ennyiszer. Szerintem valami féreg van benne, mert akkor van hogy eszik mint a lakodalmas kutya és mégis sovány. Nem biztos hogy láthatóak a férgek benne. Orvos jobban el tudja mondani, és meg tudja állapítani a bajt. Minőségibb kaját is adhatnál neki,valami jobb fajtát, bár nem tudom milyennel etetsz
2013. nov. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen elvinném állatorvoshoz. Ezek szerint sokat is iszik? Az ilyen gyakori pisilés nem normális, és akár cukorbetegség is okozhatja, az pedig nem nem játék. A soványság is lehet ennek a mellékes tünete, de utalhat férgességre is. Mindenképpen kérj időpontot egy állatorvostól. Ha aggódsz a kezelés ára miatt, kérdezd me telefonon, kb. mire számíthatsz. Vannak drágább de olcsóbb rendelők is.
2013. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp vizsgáltasd ki, mert ez nem normális.

A sok pisilés lehet cukorbetegség és veseelégtelenség jele, ami ilyen fiatal cicánál nem szokott előfordulni, hacsak nem veleszületett rendellenességről van szó.

Orvos!

2013. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 hónaposan azért már el kellett volna vinned állatorvoshoz. A férgesség tünetei pont ez, hogy mindig enne és sokat. A férgeket majd a féregtelenítés után láthatod a székletében, legalább ezért vidd el állatorvoshoz, hogy kikezelje belőle. Legjobb lenne, ha oltást is kapna. A sok ivás, mint előttem is mondták, utalhat vesebetegségre, cukorbetegségre és pajzsmirigy túlműködésre is.
2013. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!