Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az normális, ha...

Szerintetek az normális, ha egy 2 éves kisgyerek minimum 3-4 alkalommal felébred éjjel még mindig?

Figyelt kérdés

2 éves múlt, és sajnos mondhatom, hogy amióta a mozgásfejlődése beindult még pici korában, azóta egy éjszakát sem aludt végig! Ne gondoljatok tragikus helyzetre, leggyakrabban az történik, hogy megébred, visszakapja a cumiját (csak alvás közben cumizik már), körülnéz, és alszik tovább. Ez általában 3-4 alkalommal minden éjjel. Rosszabb napjain meg az is előfordul, hogy 1-1,5 óránként eljátsszuk ugyanezt...:((

Vajon meddig tart ez még? És rá lehet fogni az idegrendszer éretlenségére, és türelem továbbra is? Vagy komolyabb kivizsgálás szükséges? Alvászavar ez egyáltalán? Nagyobb gyermekemnél ilyen sosem volt, ő este elaludt, reggel felébredt, éjjel észre sem lehetett venni, hogy az ágyában van.:)

Akinek van tapasztalata, netán tanult erről, annak köszönöm, ha ír!


2013. febr. 2. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:

szia, nekem 2,5 a kislányom, és nálunk ez olyan periódikus. Van, hogy 2-3 hétig minden oké, aztán 1x csak elkezd ugyanígy felkelegetni, mint ahogy írod...

sztem ez rendben van, hisz ahogy írod, nincs is igazán magánál, csak a cumit keresi, és már alszik is...

De biztosan nem tudom, esetleg említsd meg a gyerekorvosnak..

2013. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel nem hiszem hogy gond lenne, hiszen nem enni kel fel, nem játszani, hanem csak megkeresi a cumit és alszik ahogy írod. Mi felnőttek sem alszunk egyformán, van aki 2-3 óránként felkel ahogy átfordul.. stb.

Csak kíváncsiság.. ilyenkor ha felébred szól nektek? Vagy mit szokott csinálni? Sír hogy fel kell hozzá kelni? Egy szobában alszotok?

Azért őket is meg lehet érteni. Ebben a két évben a születésük után többet tanulnak mint az egész életük folyamán.

2013. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát semmi képpen sem jó sem neki sem nektek. Hagyni kéne kicsit ilyenkor már meg kellenet találja magának a cumit vissza rakni és aludni tovább.
2013. febr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nincs idegrendszeri oka vagy ilyesmi. Sok gyerek nem alussza át az éjszakát ilyen korban még. egyes kutatások szerint ezt nem is lehet elvárni akár 5-6 éves korig. Én is rossz alvó voltam ezért sem lett testvérem mivel 5 éves koromig kellett hozzám kelni. Szegény Anyukámat nagyon kikészítette.
2013. febr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A saját ágyában alszik, de mégis velünk...Ez úgy néz ki, hogy az ő ágyáról az egyik oldali ágyrács le van véve, és az én ágyrészemhez van tolva. Amikor éjjel felébred, felemeli a fejét (mindig hason alszik), meggyőződik róla, hogy ott vagyok, visszaadom a cumit, vagy csak egyszerűen hozzám bújuk, és alszik tovább. Csecsemőként nagyon sokat ébredt, ezért alakítottuk ki így. Koraszülött volt egyébként, 3 hónapot töltött kórházban, mire elérte a megfelelő súlyt, és haza hozhattuk. Talán ez is okozza, hogy ilyen... Én örülök neki, hogy csak ennyi "gond" van vele, különben egészséges. De megnyugtató, hogy írjátok: valószínűleg természetesek ezek a rövid ébrenléti szakaszok!

Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 3. 09:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam hamarosan 3 éves, de teljesen hasonló a helyzet. Most már többször előfordult, hogy végigaludt egymás után több éjszakát, de újra meg újra visszatér, hogy 1-2-szer felébred. Neki is cumi kell, ill. csak ellenőrzi,hogy ott vagyunk-e. Kb fél éve tettük be a gyerekszobába a nővére mellé (na, ő sem ébred fel sose), féltem, hogy még rosszabb lesz, de inkább javult valamit a helyzet.
2013. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!