Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor lehet fürdetni...

Ilyenkor lehet fürdetni macskát bent a házban?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves cicám,aki eddig kinnt volt mindig,most viszont öreg korára folyton bennt akar lenni a házban..Bennt is van,mert nem csinál semmit,csak eszik,alszik és végre megtanulta,hogy ki kell menni ha dolga van .Nem is lenne semmi baj,de gondolom a kinti nevelkedés miatt iszonyat büdös az egész macska,szó szerint ürülék szaga van és vártam már hetek óta,hát ha letisztogatja magát,de semmi..és mivel itt van a házban nagyon taszító szaga van szegénykémnek,de nem tudom szabad-e ilyenkor fürdetni,persze jó meleget csinálnék a fürdőben és szárazra törölném..szerintetek megfürdethetem?Előre is köszi a válaszokat.

2013. nov. 27. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak tenyleg legyen meleg..:)
2013. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát már elég idős... a cicák általában nem szeretik a vizet. Így, hogy nem szokott hozzá kiskorától, hogy fürdetik, hát elég necces. Azért egy próbát megér, de először csak egy kis részét most meg, pl. a hátsó lábát a fenék részét. A kádban fürdesd. Tedd bele és óvatosan finoman a zuhannyal mossad, majd ha ez megy és hagyja, utána tegyél próbát a hajszárítóval is. A cicák szeretik, ha kényeztetve vannak, de lehet, hogy ez most elsőre nem fog sikerülni, mert megijed és kényelmetlennek érzi. A szárítózás is fontos, mert a szárazra törlés ilyenkor nem elég. Bocsi a kuszaságért
2013. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyem pl nagyon fel a hajszaritotol, meg szoktam torolni, aztan ramaszik a radiatorra es kulonbozo pozokban szaritgatja magat..eleg vicces, eddig meg nem volt gond belole :)
2013. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem megpróbálom úgy,hogy beleállítom a kádba és vödörből szivaccsal locsolom meleg vízzel,csak mert mindig bekapcsol a kazán ha engedjük a meleg vizet és elég hangos..köszi a válaszokat.
2013. nov. 27. 19:58
 5/11 anonim ***** válasza:
A szag nem fog megszűnni,mert valószínű a bűzmirigye okozza a szagot.Ne szenvedtesd meg 10 évesen a fürdéssel,menjetek el dokihoz,hogy nézze meg a bűzmirigyét.Nálunk is ez volt a gond kb. 3000 ft az egész,és nincs gond.
2013. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Itt valami más gond lehet, a macskák alapból nem büdösek, akár kinti, akár benti. Érdemes lenne állatorvossal megnézetni.
2013. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ürülék szaga van..az nem lehetséges,hogy hempereg piszkos helyeken és beleivódott a bundájába?
2013. nov. 27. 23:17
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja még annyi,hogy a szája is nagyon büdös..van másik macsekom az övé is büdös,sőt a kutyámé is,de az öreg cicámé felülmúlja mindet..Ha nyávog,akkor másfél méter magasról is érezni a szájszagát,ha lefekszik pl a szőnyegre akkor sokáig érezni még ott a szagot..
2013. nov. 27. 23:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt mondom, vigyétek el állatorvoshoz. Az egészséges macska nem büdös, ha bele is hempereg valamibe, azt letisztogatja magáról. Szájszaga lehet rossz fogtól, fogkőtől, ínygyulladástól és betegségektől is. Nem tudom, mivel etetsz, de a bolti kitekat, whiskas és hasonló förmedvények is iszonyatos szájszagot produkálnak, valamint sok macska borzalmasakat pukizik tőlük.
2013. nov. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az öreg cicámnak csak konzervet adok( mindig másfélét)szalámit,néha koldul a mi kajánkból is legyen az tészta,vajas kenyér stb,de csak puha dolgokat tud megenni mert 3 db foga van.
2013. nov. 27. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!