Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 7 hónapos nőstény...

Van egy 7 hónapos nőstény cicám? Ráérek tavasszal ivartalanítani, amikor már 1 éves lesz? Fog tüzelni addig? Kinti-benti cica, azért kérdezem. Nem szeretném ha túl korán véletlenül vemhes lenne!

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttasd! Lehet hogy már tüzelt. A cicák 6-7 hónapos korukban tüzelnek. Ha már tüzelt (csak nem vetted észre) akkor is tudják ivartalanítani.
2009. nov. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Tapasztalat: nekünk eddig 8-12 évig éltek a macskáink, beleértve a nőstények is. Mind ivartalanítva volt az első szülés előtt. A doki azt mondta, hogy higyjük el, úgy lenne jó, ha a következőt egyszer engednénk szülni.


1990-ben kaptunk egy macsekot pár hónaposan, akkor azt mondtuk, egye fene, szüljön egyszer. Egy kölyköt megtartottunk (hímet akartunk, de szintén nőstény lett), majd ivartalanítottuk. A megtartott nőstény is szült egyszer, itt már vigyáztunk, hogy hím maradjon meg (gondoltuk majd elajándékozzuk, de addig is szopjon rendesen, hogy az anyának se legyen rossz). Persze nem lett elajándékozva. A hím macsek 3 éve, ~15 évesen pusztult el, a két nőstény a mai napig él, mostmár ~19 évesek, és köszönik, jól vannak.


Nem mondom, hogy a szülés ennyit számít, nyilván több összetevője van a hosszú életnek, de azt javaslom, ha nem teher számotokra, engedjétek egyszer szülni. Ha tényldeg szerepet játszik (márpedig a "mellékelt ábra" azt mutatja), akkor jópár szép évet veletek tölthet még a macs :)

2009. nov. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló, nagyon nincs igazad. Lehet, hogy neked valami véletlen folytán ez volt a tapasztalatod, de nem az általános. (Nekem 4 macskám van, ivarérés előtt lettek ivartalanítva, az egyik 22 éves, 2db 17 éves és egy 13 éves)

Egyébként itt az állatorvosi kamara állásfoglalása is az ügyben.

[link]

2009. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, csak én attól félek, hogy elkaphat valami betegséget a kandúrtól, aki ,,rámászik,, mert ki tudja milyen cicákkal hozza össze a sors. Be van oltva kombinálttal, de van ami ellen nincs oltás, nem mellesleg marha drágák ezek a vakcinák, az ivartalanításra is gyűjtenem kell.

Különben én örülnék a legjobban kiscicáknak, meg lehet találnék nekik gazdit is, 1x megoldható.

Csak a másik parám az, hogy mi van ha 1 éves kora előtt vemhes lesz, és az nem árt neki?

Szobacica, de ha rájön, hogy ő ki akar menni az udvarra, akkor semmi sem állíthatja meg, meg szerintem kell is neki a szabadság, csak nem zárhatom be egész életére, imád kint lenni, ha nem esik az eső :D!

2009. nov. 23. 10:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy így nem működik a link, itt rá lehet klikkelni:

[link]

2009. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves első! A nőstény macskák ivartalanítás, úgy tudom, hogy abból áll, hogy eltávolítják a méhet és a petefészkeket.

Milyen összefüggés van ezzel kapcsolatban, hogy tüzelt-e vagy nem? Mért befolyásolja ez a műtétet?

2009. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy tüzelt és vemhes, akkor is ivartalanítható. Bocs, nem voltam elég egyértelmű.
2009. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne várj az ivartalanitással! Vannak emberek akik sosem teszik,általuk születik rengeteg cica akik közül sok beteg lesz,meghal,utcán szenved.Ha te helyesen a műtét mellett döntöttél akkor ne szülessen egy alom se,mert ha találnal is nekik gazdát,nem tudnád nyomon követni az összes életét,márpedig az is a te felelősséged!Mi most megyünk majd egy elajándékozott kutyusért mert a kedves gazdi 1nap után kitalálta hogy mégsem kell.Ha nem zaklatjuk telefonon,hogy hogy van a kicsi,talán szép csendben utcára tette volna a tudtunk nélkül.És és a mi hibank lett volna,hisz nálunk született,sőt,tovább megyek,ha neki kölyke lenne és ő utcára kerülne,közvetve az is a mi hibank lenne.Remélem értesz.. Tehát nem kell,nem egészséges és buta tévhit hogy jó ha egyszer fial.6hónapos kortól pedig teljesen nyugodtan viheted,nem lesz kihatással a fejlődésére.Minden jót :)
2009. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Persze, tudom hogy felelőtlenül nem szabad macskát szaporítani, voltam már állatmenhelyen, tudom, láttam, hoztam is akkor onnan 1 cicát, csak sajnos beteg volt és meghalt.

A mostani cicám is egy olyan gazditól van, különben megölték volna, csak lestoppoltam, hogy kell, ne öljék meg. Kár is lett volna érte, nagyon kedves kis dumagép! Ivartalanítani mindenképpen fogom, csak azért kérdezem, hogy kibírja e tavaszig, mert idén már biztos nem lesz rá keret, de összegyűjtöm.

2009. nov. 23. 14:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ősszel és tavasszal ivarzanak. Ha szerencsed van idén már nem és január végéig nyugi van. De elég rizikós
2009. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!