Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baj, ha a nőstény...

Lehet baj, ha a nőstény macskám a tüzelés alatt viszem ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Ma viszem ivartalanítani, és tegnap elkezdett tüzelni, azután miután az állatorvossal lebeszéltem az időpontot! Azt olvastam,hogy ilyenkor lehet probléma a műtéténél! Nagyon féltem szegényt!
2010. ápr. 1. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja.
2010. ápr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az én macskámat is úgy ivartalanították. mivel szinte folyton tüzelt. lakásban van, és így soha nem kapja meg amit szeretne. szóval nem bírt magával. semmi baja nem lett a műtéttől, de azért kérdezz rá, ártani nem árthat
2010. ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tüzelés ideje alatt megduzzadnak a szövetek, így a műtét sokkal kockázatosabb. Sok állatorvos lebeszéli a gazdikat ilyenkor.

Azt viszont nem tudom, hogy ha az elején vagytok (vagyis egy napja) akkor ez mennyire számít. A hormonháztartás is más ilyenkor. Szóval mielőtt neki indulsz kérdezz rá az orvostól, hogy viheted-e így is.

2010. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az addigi válaszokat! Rákérdezek indulás előtt, de remélem nem lesz semmi baj! Egyébként ő is benti cica!
2010. ápr. 1. 08:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is akkor vittük a nőstény macskánkat,mikor észrevettük,hogy már rámászott egy kandúr és a következő várt a sorára.Az első tűzelése volt.Felhívtam az állatorvost,és azt mondta másnap nyugodtan vihetem,éhgyomorra.Meg is történt reggel a műtét,majd a rá következő napon már annyira erőszakosan akart kimenni a kertbe,hogy kimentem vele.Onnan kereket oldott,majd később hazajött mert megéhezett.Pedig ott volt a kötés a hasán,de tényleg gyorsan erőre kapott.Arra azért figyelni kell,hogy az altatás után szédelegve ébredezik és még nem szabad etetni,amíg nincs teljesen jól,mert félrenyelhet.Amíg támolyog,max. csak igyon és vigyázni kell,ne essen le pl.lépcsőn.Ha reggel műtik,kb. délutánra kimegy az altató hatása,teljesen.
2010. ápr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha másaképp nem megy, akkor nem baj és ezt az orvos is belátja majd. Kicsivel nagyobb vágás lesz a macsek hasán, mert ilyenkor nagyobb a petefészek!
2010. ápr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm a válaszokat! Szegénykém ma már nem evett és vizet is csak keveset hagytam neki otthon! Este viszem, de úgyis bennt alszik majd velem a szobámban, odafigyelek majd rá! A fiú cicámat is ivartalanítottam már pár éve, de nála ugyebár nem voltak ilyen problémák!
2010. ápr. 1. 09:11
 8/9 anonim ***** válasza:
na, hogy sikerült a műtét?
2010. ápr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elnézést a késői válaszért! Sajnos rosszul viselte, fél órán át újra élesztették, de amint meghallotta a hangunkat már vett levegőt! Azóta jól van, nagyon kis hízelgő lett!
2010. ápr. 6. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!