Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális az, ha a macskám...

Normális az, ha a macskám hangosan szuszog?

Figyelt kérdés

Nem volt szerintünk ilyen pl. nyáron. Mostanság tűnt fel, hogy ha 3-4 méterre is van lehet hallani.

A cicáknak egyáltalán lehet bármilyen betegségük, aminek ez lehet a tünete?

Lehet, hogy nagy hülyeséget kérdeztem, de nem tudom ezt mire vélni.


2009. nov. 24. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Az enyém is csinálja, elkell vinni állatorvoshoz, én is elfogom vinni.
2009. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy ez nem állandó jelenség.

Arra is gondoltam, hogy lehet, azért nem hallottuk nyáron, mert olyankor nyitva vannak az ablakok, nincs olyan csend, mint télen.

Egyéb tünetei nincsenek, tökéletes étvágy, normális testsúly, jókedv és széklet jellemzi. :)

Most pl. alszik :) és nem hallom. :) Közelről sem.

2009. nov. 24. 12:32
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

biztos megfázott. Most kezeltesd amíg nincs nagy baj.

(neked is olcsóbb lesz.)

2009. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Úgy érted, hogy nehezebben lélegzik? Nem náthás? Ha nem, ez pl. a fertőző hashártyagyulladás tünete is lehet, mert folyadék halmozódik fel a tüdőben. Reméljük, csak náthás (persze azt is kezelni kell, mert szintén lehet fertőző), vidd el orvoshoz.
2009. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A cicám benti cica, megfázni nem sok esélye van! :)

Nincs szó nehéz légzésről, meg semmi ilyenről, amúgy egyből orvoshoz viszem, bármi van, szóval szó sincs róla, hogy felelőtlen lennék, egyszerűen csak arról van szó, hogy hallom, ahogy szuszog, nincs benne semmi nehézkes, az orrát mindig figyelem, a szemét is, mivel itt jelentkeznek látványos tünetek, ha légúti problémája van.

A válaszokat köszönöm szépen, az orvosunkkal is fogok egyeztetni elsősorban telefonon, aztán meglátjuk mit mond.

2009. nov. 24. 12:42
 6/11 A kérdező kommentje:

Inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy van e olyan köztetek, akinek makk egészséges cicusa van és hallja ahogy szuszog?

Hozzáteszem csend van, tehát nem szól se tv, se zene, semmi. :)

2009. nov. 24. 12:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Öt macskám van, abból egy hangosan szuszogva alszik, egy meg szabályosan horkol. Állatorvos is látta már őket, azt mondta, hogy macskáknál ez éppúgy előfordul, mint embernél (az öcsém is hangosan szuszogva alszik), makkegészségesek, ne aggódjak miattuk.
2009. nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Teljesen normális dolog! A sok agyamentnek üzenem,akik válaszoltak hogy nem kell minden sz..-ért állatorvoshoz futkozni a macskáddal!akinek nem inge...
2009. nov. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok az első válaszoló. Nekem is olyan. Nyáron vettem észre, akkor vékony is volt, de azóta már rendbe jött, most hallottam megint.
2009. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyors vidd el dokohoz....
2009. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!