Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy adjam be a gyógyszert a...

Hogy adjam be a gyógyszert a macskámnak?

Figyelt kérdés

Az orvos irt ki neki valamit amiből naponta egy negyedet kell beadni neki. Kérdetem az orvost ,hogy nincs e injekció vagy paszta mert a pirulát szinte lehetetlenség beadni neki. Aztmondta nincs. De próbáltam már:

-Beletenni a szájába és összenyomni Eredmény:Öklendezés ,hányás

-Bele operáltam egy darab konzervbe Eredmény:Megszagolta nem ette meg

-Koplaltattam 1 napig Eredmény:Semmi még csak meg sem kóstolta


Muszáj beadni neki a gyógyszert mert másképp elpusztul!!! Hogy a francba adjam be neki??



2013. dec. 17. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebbe már gyakorlott vagyok 3 hónapig gyógyszereztem szegénykémet. Tablettát úgy adtam be hogy összetörtem kiskanállal,nagyon kevés vízzel elkevertem majd fecskendővel felszívtam. Macskát bebugyoláltam plédbe, grabancánál megfogtam akkor nyávogott egyet és belenyomtam a torkára a folyadékot,vagy oldalt ha épp úgy volt kényelmes a szájába.
2013. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Fogd meg, rakd le valami felületre, ahol leér a lába, az egyik kezeddel szorítsd le és húzd kicsit hátra a bőrét a fején, a füle környékén (persze óvatosan, hogy ne fájjon neki, és akkor automatikusan kinyitja a száját. Akkor tedd be a pirulát a másik kezeddel a szájába, és utána egy ideig ne engedd neki, hogy kinyissa, és akkor le fogja nyelni. A mi cicánknál ez működött.
2013. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kangaxx ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani. A tablettákat én két kiskanál között porrá zúzom és belekeverem vagy kevés májkrémbe vagy vmi alutasakosba. A lényeg, hogy annyi kajába, amit egyszerre megeszik.
2013. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy 1. írta! Nyisd ki a száját, és a nyelve hátuljára tedd a gyógyszert, majd csukd be a száját. Nekem holnap lesz a bemutatóm e téren... Ha nem megy, akkor tényleg fecskendővel szívd fel, és úgy add be, közvetlen a szájába.
2013. dec. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, hogy felszívom fecskendővel a porrá zúzott gyógyszert+ vizet, és be is válik általában. Csak vigyázz, hogy utána szorítsd össze a száját, különben képes kiköpni, és minden csupa nyál meg gyógyszeres trutyi lesz. Bár, lehet, hogy eddig én rontottam el, és hátrább kellett volna csöpögtetni a folyadékot, hogy biztosan lemenjen...
2013. dec. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!