Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a szomszédom fagyállót...

Basshunter5000 kérdése:

Ha a szomszédom fagyállót adott a macskámnak azt belehet valahogy bizonyítani?

Figyelt kérdés
Elsőre trollkodásnak hangzik, de nem az. Lehetőleg értelmes válaszokat kérek

2013. nov. 25. 18:29
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Ha rosszul érzi magát a macskád, vidd el állatorvoshoz, ő meg tudja mondani hogy mérgezést szenvedett-e.
2013. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%
Ó szegény:( Vidd el orvoshoz hogy nehogy valami komolyabb baja legyen:(sajnos csak ennyit tudunk segíteni,de hacsak nincs róla videó,vagy fénykép,vagy ő nem vallotta neked be akkor nem tudom.Van még egy ötletem,de azt már inkább leírom üzenetbe mert hosszú:DD
2013. nov. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehet bizonyítani, hogy a macska fagyállót ivott-e, vagy nem. Hogy ki adta neki, azt jóval nehezebb.
2013. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

max. azt tudod bizonyítani, (állatorvossal) hogy fagyállót ivott a macs.

De, hogy a szomszéd adta volna neki, csak akkor tudod bizonyítani, ha videó vagy fénykép fevézel van róla a birtokodban, esetleg 2 tanú aláírásával bizonyítja.

2013. nov. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, hogy itt mennyire kivitelezhető ez, de pl.: Elviszed a cicát orvoshoz. Állatorvos kimutatja, hogy fagyálló. De ez nem elég. Pontos fajtáját ki tudná elemeztetni az lenne a jó, mert ha bejelented, hogy ez a gyanúd akkor házkutatással ugyanazt találják nála, mint amit a cicus vérében akkor talán megtörik, bevallja! Akkor meg büntethető.
2013. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Tévedés, akkor még nem büntethető. Akkor büntethető, ha a fagyállót közterületre vagy más területére helyezte ki. Saját telken más macskája tilosban jár, méghozzá saját felelősségre, ha mérget eszik így járt. Megjegyzem, am érgezések többsége nem is szándékos, hanem a macska egy mérgezett egeret eszik, vagy olyat, amit nem is neki szántak.
2013. nov. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szoktam udvarra mérgeket dobálni se más, se a saját udvaromba. Cica hol ehette meg a fagyállót kérdező?
2013. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Már elvittem orvoshoz és ott derült ki hogy fagyállót ivott. Gondolom csak annak van fagyálója akinek kocsija is. Nem csavargott messzire és csak nekünk meg a szomszédnak van kocsija a közelben. Sokat járt át a szomszédba és gondolom h ezért. Egyébként egész életében ilyen ******** volt.
2013. nov. 25. 19:35
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

" Gondolom csak annak van fagyálója akinek kocsija is"


akinek van kése, az már gyilkos is... szerinted ezek szerint!?

2013. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

1. 40 éve van autóm.

2. még soha, egy dl. fagyálló nem volt a házban! (a rendszeres szervizre van bízva a hűtőfolyadék ellenőrzése, feltöltése, cseréje)

3. családi házban lakom, ahol rendszeresen megjelennek ősszel a padláson az egerek, patkányok, nyestek... van kirakva nekik "csemege" szabályosan szaküzletben vásárolt méreg, rágcsálóirtó...

(ne, hogy én legyek már a hibás, ha egy macska megeszi ezt, vagy elfogyasztja a döglött rágcsálót!...)

4. Emellett van felállítva gyárilag gyártott, szaküzletekben forgalmazott patkányfogó is.

(nem egyszer találtam már benne, macskát is, amit ismerős állatorvossal altattatok el..., mert olyan roncsolódásokat okoz neki a csapda, hogy csak nyomorékan tudna élni, annál meg jobb az altatás.


Szerinted, jogilag ezekben az esetekben is, én a jármű és az ingatlan tulajdonosa vagyok a macskák elpusztulásában a hibás??

2013. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!