Kezdőoldal » Állatok » Macskák » FONTOS! Cicanáthára nincs...

FONTOS! Cicanáthára nincs valami házi praktika?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár napja náthás a cicám (tüsszög és türgyög a nózia ahogy veszi a levegőt) és folyik a könnye. Nagyon idős már szegénykém. És azt szeretném megkérdezni, hogy orvos nélkül hogy tudnám rendbehozni? A szemeit kamillával mindig kimosom, most már egész szépek, de erre a náthára nincs valami ilyesmi gyógymód? Pl. hallottam már olyasmit, hogy emberi gyógyszereket is lehet állatoknak adni, csak kisebb mennyiségben. Gondolok ilyesmire például hogy kalmopirin. Erről mi a véleményetek? Persze ha nagyon muszály elviszem dokihoz.
2009. nov. 26. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én elvittem állatdokihoz. Nem kiséletezgettem a kamillán kivül másal,nehogy többet ártsak neki. Két macsekom kapta el a kórt. Kaptak két-két injeciót és a szemükre gyógyszert egy tubussal. 3ooo ft -ot fizettem. Vidd el szerintem Te is.
2009. nov. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Emberi gyógyszert semmiképp ne adj!! A macskanátha vírusos megbetegedés, nem pedig megfázás, úgyhogy az orvos tudja injekcióval és szemcseppel kezelni. Házilag ezen kívül csak a kamillázással tehetsz valamit.
2009. nov. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Üdv! Mindenképp állatorvoshoz kell vinni, lehetőleg minél előbb, mert lehetnek szövődményei is, otthon nem lehet ezt rendbe hozni.Kalmopyrint meg semmiképp ne adj neki, sem pedig egyéb humán gyógyszert, csak ha az állatorvos javasolná.Ha nem kerül orvoshoz, akár tüdőgyulladás , vagy más is kialakulhat, és ezekbe belehalhat!! Sok sikert, és jobbulást a cicának :)
2009. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
fejlövés
2009. nov. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A macskanátha nem olyan mint az emberi nátha, hanem egy fertőző betegség. Nagyon legyengíti a szervezetet, kölyök illetve idős, beteg állatoknál elpusztuláshoz vezethet. Mindenképp orvoshoz kéne vinni, mert injekciós kezelésre van szüksége.
2009. nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Viszem az orvoshoz!
2009. nov. 26. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!