Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen bűntudatom? Nem való nekem cica?

Figyelt kérdés

1 hónapja találtunk egy kiscicát, kb 7 hetes volt. Hazahoztuk, megszokta a kutyusunkat és a cicánkat.

Nagyon rosszak mind a hárman, a kutyánk mindent megeszik a telefontól elkezdve a pénztárcáig, a 2 cica folyton egymást kergeti, játszanak.

Ma elég feszült voltam amúgy is, mert a kutya szétrágta a hajszárítót, a cicák felborítottál a szobámba lévő karácsonyfát és az egyik csillámporos dobozomat.

A kis cicát ma este 4-szer tettem le aludni, simogattam negyed óráig, hogy elaludjon és tanulhassak.

De mindig felkelt és belemászott a vacsorámba és tiszta joghurt meg méz lett és leakartam róla mosni róla, de a víztől annyira megijedt, hogy felmászott a nyakamba és belekapott az egyik anyajegyembe.

Ideges lettem és kicsit indulatosan letettem és kiabáltam vele, nagyon megijedt, először csak lapult a földhöz, utána meg beszaladt az ágyam alá.

Azóta már kiszedtem, de nem dorombol meg olyan, mintha megsértődött volna.

Annyira bűntudatom van, mert utána eszembe jutott, hogy valószínűleg régen is bánthatta valaki/valami, mert nagyon félős volt és hogy azért hoztuk ide, hogy neki jobb legyen, erre ezt csinálom vele.


Mit csináljak, hogy újra jókedve legyen?


2013. dec. 30. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Hagyd, hogy maga szerezze vissza a biztonságérzetét!Ne érezze rajtad az idegességet! Ülj le a szőnyegre, aztán vár, hogy keresse veled a kapcsolatot! Én úgy vettem észre, nem sértődékenyek az állatok, bár emlékeznek, így taníthatók is.

De valóban, filmre illő, amit ezek csináltak:))

2013. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
majd elfelejti. nem haragtartóak:)
2013. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A macska valóban irtózik a víztől. Úgy kapaszkodik, menekül,és ilyenkor olyan erő van benne, két ember sem tudja lefogni.
2013. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne agyalj ilyenen,majd megbekel! :) Ebbol is latszik hogy milyen jo ember vagy, hogy lelkiismeret furdalasod van, pedig nemis csinaltal semmi rosszat.Az ember hullamzo, nem mindig hozzuk a jó formank, neha ingerlekenyebbek vagyunk sajnos, de nem bantottad, mint ahogy sok sz*met ember teszi, szal... a kiscicak amugy is, hamar atlendulnek, mert annyira hiperaktivak a nagy jatekban! Amugy a mienket en is egy kutya szajabol szedtem ki,es az ugatasra a mai napig ideges, és nagyon koncentral, viszont a kutyusunkkal meg tok jol elvan, de csak vele. Szal relax! ;)
2013. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Te is megsértődnél ha ordítanának veled. :) Ettől még nem vagy rossz ember, mindenkinek van rossz napja. Gondolom a macskád is karmolt már meg de azért nem tartod őt rossz macskának. :) Csak hagyd békén kicsit majd dorombol ha már nem durcás. :)
2013. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak azért akartam megfürdetni, hogy ne ragadjon és a másik cicánk "szereti" a vizet, vagyis ha fürdök ott ül a kád szélén és néha hagyja, hogy lemossam a lábát.De a kicsi tisztára vad lett tőle.
2013. dec. 30. 20:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Máskor mosd le vizes ruhával, ő meg megtisztogatja magát. A miénk is szeret a kád szélén ülni, figyeli a vízcsobogást, a hullámzást, de ha belepöckölném a vízbe, halálra válna.Más, ha ő ismerkedik, és más, ha kényszerítik valamire.

De el fogja felejteni, és dorombolni is fog még:)

2013. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te ilyenkor is tanulsz???
2013. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja. pihemjél és foglalkozz az állatokal tanulás helyett.
2013. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki január 4-én vizsgázni megy, és van mondjuk 65 tétele, az bizony ilyenkor is tanul, legalább az erre a napra kijelölt adagot letudja. Juj, de utáltam, mikor láttam az ablakból, hogy mások önfeledten hógolyóztak,szánkáztak, én meg toltam a tételeket, mert egy hónapra 10 vizsga volt kijelölve, 10 x 50-60 tétellel.
2013. dec. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!