Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy képesek valakik kizárólag...

Hogy képesek valakik kizárólag kinti macskát tartani?

Figyelt kérdés
Szerintem aki kizárólag kint tart macskát az ne is igazán szereti őket.

2013. dec. 30. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Miért nem szeretheti? A macska nem kutya, aki kizárólag a saját kertben mozog, a macskák bejárnak minden környező utcát, ki tudja hova mennek, az emberek pedig beengedik őket a lakásukba, nem kevés veszélynek kitéve ezzel magukat. Szerintem abszolút nem normális dolog, hogy valaki kiengedi a macskáját naphosszat csavarogni, aztán este beengedi az ágyába.
2013. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Mert miért?Nekünk is kinti cicánk van.Elmondjam neked 8 hónapos kandúr és majdnem 5 kg.Semmi baja.Hozzáteszem van neki kint egy régi mikro amivel melegítve van neki a tej,konzerv...Szerinted szarul él a cicánk?Ha látnád nem ezt mondanád tuti!Van neki alvóhelye is ami szőrős bélés és zárt helyen van.
2013. dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Én kint tartom és szeretem. A lakásban fröcsköl és büdös lesz tőle minden.
2013. dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Én meg azt gondolom, hogy aki kinti macskát beenged ágyba, asztalára (mert a macska aztán mindenhová fölmegy), az nem túl igényes a tisztaságra és a lakása egy szemétdomb amúgy is.
2013. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

utolsó, jó nagy marha vagy. a cica tiszta állat, sokkal tisztább, mint egy kutya.


egyáltalán nem hempereg be a piszokba, ki nem állhatja. s a mi cicáink is főleg kintiek voltak, a kanapéra mentek fel, és kész. asztalra, konyhapultra, székre soha.

2013. dec. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Amikor a macskánk még kiscica volt, természetesen bent tartottuk a lakásba. kb 6 hónapos koráig. Addigra megkapta az oltásait, és látva, hogy egyre inkább vágyik a szabadság után és már nem lehetett bent tartani, mindig a szökésen gondolkodott kinti macskává vált. 1 éves korára az ivartalanítás is megtörtént, és kiváló egerésző macskává vált azóta. A kinti hideghez is jól alkalmazkodott, megtalálja a neki megfelelő helyeket :/pince, padlás, de volt olyan is, hogy a kutyával összebújtak/... és szerencsére kiváló egészségnek örvend: féregtelenítve, bolhátlanítva van, akárcsak a kinti kutyánk} és egy drága,kis bújós-dorombolós önfeledten játszadozó macskajancsivá érett. Ha meghallja, hogy csörög a kulcs a zárba máris a lábunk alatt van, és imádjuk simogatni őt amit ő dorombolással hálál meg. A nagy hidegekbe, vagy szilveszterkor beszoktuk hívni az előszobába felmelegedni.
2013. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Azért megértem, hogy a legtöbben kényesek arra, hogy a macska összepiszkolja a házukat, és amúgy is a cicák többsége jobban érzi magát kint a szabadban. Én azt nem tudom megérteni, ha lakásba nem való macskát kényszerítenek be 36m^2-re, na az az ember tényleg nem szereti a cicáját.
2013. dec. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Itt valmelyik válaszoló említette ,hogy össze fröcsköl mindent. Ez nem következik be ha ivartalanítva van. És azzal én sem értek egyet ,hogy a kinti-benti macska felmenjen az asztalra meg stb. hisz ki tudja merre járkált mibe lépett st.stb. Az én benti cicám velem alszik és semmi bajom.De őróla tudom ,hogy mibe lépett mibe nem ,mert ugye egésznap látom.
2013. dec. 31. 00:51
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám egy évesen lett kinti cica, előtte csak kijárogatott. Először teljesen szobacica volt, aztán alom helyett az udvaron végezte a dolgát, majd egyszer nem akart bejönni. Most 7 éves, csak káninulában jön be a kövön hűsölni, meg télen, ha nagy hó van. Tavaly 3 napot töltött bent, az alatt wcre se akart kimenni, a harmadik napon viszont nem jött vissza a házba, kint maradt. Kint van a hordozója, pléddel bélelve, kìvül betekertük rongyszőnyeggel, szélvédett helyen van. Ha nagyon hideg lesz, idén is bejöhet. Gyönyörű téli bundája van minden évben, nem úgy néz ki, mint aki szenvedne.
2013. dec. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

A mi cicáink kintiek, de néha beengedem őket az előszobába. Bevallom, nehezen átjárható a lakás, ráadásul nincs olyan hely szinte ahova fel tudnának ugrani. Persze anélkül, hogy valami olyat szőröznének össze, amit nem kéne. Pl.: asztal, konyhapult, ruhakupac. Arról nem is beszélve, hogy nem minden családtag tolerálná, hogy egy macska ugrándozzon körülötte, és a cuccain. :D

Viszont kint vannak búvóhelyek bőven. Dobozok, rongyok, szalma. És, persze vannak egerek is.

2013. dec. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!