Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye macskának is lehet adni...

Ugye macskának is lehet adni foglamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi idős kortól? Debrecenben hol lehet beszerezni, mennyi van egy dobozban, mennyi időnként kell adni és mennyibe kerül?
2008. júl. 15. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
én annyit tudok h állatorvosnál kell ilyet venni vagy íratni...
2008. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
igen,lehet neki adni és nem muszály állatorvosnál feliratni,mert énis adtam a macskámnak és semmi baja nem lett tőle.Annyi az egész,hogy nem egy egész szemet adsz neki,hanem csak egy felet.
2008. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Az utolsó választ remélem, nem gondolod komolyan???
2008. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
97%
Embernek való fogamzásgátlót nem szabad adni macskának... Az állatorvos meg tudja mondani milyen kell neki és mikor mennyit kell adni.
2008. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Állatorvos ír fel egy Provera nevű tabit. 1 szem/hét/macska. Kb 800 Ft. és 30 szem van benne.
2008. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Lehet ugyan adni, állatorvossal kell feliratni, de szerintem az ivartalanítás hosszú távon sokkal egyszerűbb és olcsóbb.
2008. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Szeritem állatorvosnál irasd fel.Embernek való fogamzásgátlót ne adj a macskának mert más hormontartalom van benne és lehet hogy káros a macskák egészségére.
2008. júl. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

Én is inkább az ivartalanítást ajánlom, mert az hosszú távú és a leghasznosabb.

A fogamzásgátlás történhez injekcióval vagy tablettával. (Állatorvos injekcióval adja be, két évig szabad alkalmazni a macskán, utána vagy ivartalanítani kell az állatot vagy 1-2 évig ivarzást hagyni neki, de ez igen borsos, évi szinten ki tesz 7-8000 forintot) A tablettázással is vigyázni kell, ugyanúgy szünetet kell hagyni! (Ezeknek a gyógyszereknek mellékhatásai is vannak, azokkal is jó vigyázni)

Van egy tabletta amit hetente egyszer kell beadni a macskának, ez az Ovarid. Kb. 1100 ft/8 db.

Két éven át lehet mindkettőt (injekciózás, tablettázás) igénybe venni, utána 1-2 évre mindenképp szünetet kell adni. Ezért a legjobb, ha ki ivartalanítják a cicust. (Nekünk az állatorvos 8000 ftért csinálta meg)

2008. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!