Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám az alomtál mellé...

A cicám az alomtál mellé csinál, miért? Aggódom

Figyelt kérdés
Lassan 3 hónapja van nálam a cica. Kiprobáltam pár alomport... De valamiért sak pisilésre használja az almot, egyébként mellé végzi a dolgát. Nemrégiben elutaztunk a szüleimhez és ott csak alomra járt, semmi gond nem volt. Most, hogy vissza jöttünk a lakasba ismét melle piszkít. :( pedig ugyan azt az almot használom, mint ott volt. Benti cica egyébként, maincoon keverék és 5 hónapos. Tudna valaki segíteni mit tegyek, hogy itt is rendesen használja a wc-t? :( előre is köszi
2014. jan. 4. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet kicsi neki, kinőtte a még akkor jó méretű wc-jét. Vegyél neki egy zártat akkor nem fog mellé menni neki :)
2014. jan. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, csak tudod az a fura, hogy ugyan ezt az alomtálat használta a szüleimnél is. Ott nem volt semmi gond 2,5 hétig. Ez ami miatt fura és zavar engem, hogy akkor itt ezt miért nem tudja betartani?
2014. jan. 4. 00:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Biztos rendesen takarítod, de nem lehet h az alom amiket próbáltál nem szívja be rendesen a szagokat, és ez zavarja? Nekem a cicám kb 3 hónapos koráig csinálta ezt, aztán mikor nyaralni mentünk az alom helyett a virágoskertet használta, s csak ezután szokott rá itthon a cicaalomra.

Esetleg próbáld az egész alomtálat oda tenni ahová odapiszkít (feltéve ha általában ugyanoda ürít)

Vagy tényleg megoldás a nagyobb alomtál,mert pl szüleim cicája sincs tisztában a méreteivel, és sajnos néha neki is mellémegy.

2014. jan. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen takaritom :/ most cirmi almot hasznalok .. Meg a megcsomosodo pisijet is kidobom h ne finnyaskodjon h budi vagy barmi :/ akkor viszont lehet a nagyobb alomtal kell :/ hmmm koszonom azert!
2014. jan. 4. 01:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt láttad, hogy hogy csinálja? Az enyémeknek úgy ment mellé, hogy a tálca a sarokban volt, ők beugrottak, de nem fordultak meg, a fenekük kilógott és hát kívülre pottyant. Ha nem is ez az oka, azért próbáld meg máshová áttenni, és ha mellékakál, beletenni a kakát, hogy belül érezze a szagát.
2014. jan. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is vagy az alom méretével lehet gond, vagy talán az nem tetszik neki, ahol az alom van. Megpróbáltad áttenni más helyre az almot? A macskák ugyanis szeretik nyugis, eldugott helyeken végezni a dolgukat.
2014. jan. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
próbálj más almot, esetleg más tálcát, vagy tedd máshová az egészet, ha tudod! ha látod hogy kapar vagy készül kakilni, tedd bele, esetleg benne marad.
2014. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vettem neki fedeles wc-t :/ nos ha bent vagyok a szobaba vele akkor oda vegzi a dolgat ..... Ha nem ... Akkor ki a kőre :( miert?? 50x51x50 es az alomtal
2014. jan. 12. 10:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Uhh ez érdekes... Vedd le a fedelét eleinte és hagyd hogy csak úgy menjen rá, később megszokja, biztos fura neki hogy zárt.
2014. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
figyeld!! Mikor keresi a helyét, tedd oda, mutasd meg neki! Ahova pisil, kakil, nagyon erős szagú szerrel takarítsd fel, hogy ne érezze, de vigyázz, ne nagyon érintkezzen a vegyszerrel a cica, jobb ilyenkor átvinni egy másik szobába, ha teheted!
2014. jan. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!