Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy macskát! Tudnáto...

Szeretnék egy macskát! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sosem volt még macskám. Úgy döntöttem, hogy menhelyről választok egyet. Egy ivartalanìtott kandúrra gondoltam. Megtud még engem szeretni egy 3-4, vagy akár 5 éves macska? Azt szeretnėm ha nyugodt természete lenne,szeretném ha az ölemben hosszú ideig nyugodtan viselné ha símogatom. Egy kandûrnak is lehet olyan nyugodt jelleme, hogy ilyen nyájas legyen? Azt hallottam, hogy ivartalanítás után kezesebb lesz egy morcos kandúr is. Ez igaz? Azért szeretnék felnőtt macskát, mert azon már látom, hogy milyen kifejlődve.

És hogyan taníthatnám meg vele, hogy ne másszon össze mindent? Nem szeretnėm, ha az ėtkező asztal tetején díszelegne...



Köszönöm


2014. jan. 19. 11:17
 1/5 savanyújóska ***** válasza:
Egyszerűen leveszed róla, miközben határozottan mondod, hogy nem. Ha éppen mászik, megcsípheted a nyakát is, etc. (Akkor a felmászással fogja összekötni.) Nekünk egy ideszegődött kiscica akar mindig a lakásba bejönni (tök aranyos, de szobacica sajnos nálunk nem játszik), és így 2-3 hét után már nagyjából tudja, hogy ha határozottan azt mondom, hogy nem, felesleges próbálkoznia, mert nem fogom beengedni. (Azért küzd néha, de már sokkal kulturáltabban.)
2014. jan. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó választás, nekem is volt két mentett, felnőtt, ivartalanított kandúrom. A felnőtt is ugyan úgy hozzád szokik, mint a kicsi és nincs is vele annyi baj. Add elő a kinézett alapítványoknak, hogy milyen cicát szeretnél, biztos akad, vagy nézd át az allatok.info-t.

Az ivartalanításra vagy változik a jellem vagy nem, de a nemi indíttatású viselkedés megszűnik, feltétlen érdemes megcsináltatni.

Amit eldöntesz, hogy szabad, azt mindig szabad, amit nem szabad, azt sose. Az enyémek nem ugráltak az asztalra, de az egyik tudott egy trükköt, már mikor megkaptam: ha kopogtam valahol, oda felugrott. :)

2014. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem válassz egy seniort :) sajnos néha akadnak cicák, akik éveket vannak "rács mögött". esetleg hirdetések megunt cicákról.. ők tuti nem mászkálnak sehova, és megszépítheted az utolsó éveiket :) az ilyeneket úgyse fogadja be soha senki..
2014. jan. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha sosem volt még macskád akkor nézz utána egy macskatartásos oldalon 100 ilyen oldal van....de az jó döntés volt hogy menhelyről választod.Igen meg tud szeretni,én hoztam egy 4 éves macskát menhelyről és nagyon jól elvagyunk.És szerintem egy felnőtt macska már nem mászkák bútorokra csak a picikék
2014. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mászkál*
2014. máj. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!