Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szőrcsomó? Mi van akkor ha...

Szőrcsomó? Mi van akkor ha nem tudja kihányni?

Figyelt kérdés

3-4 napja étvágytalan, gubbaszt 6 éves kandúr cicám.

ma voltunk állatorvosnál aki megvizsgálta és. 3 eshetőséget vázolt fel.

1. Fertőzés

2. Szívelégtelenség( tahicardiát állapított meg az orvos)

3. Szőrcsomó


Kapott antibiotikumot szuriban. Gyógyszerben pedig kapott vízhajtót és a szívére ezt két hétig kell adnom.

Azért gondolom hogy szőrcsomó probléma van mert kb. 1 hete hányni próbált de nem jött ki neki. Azóta naponta kapja a gimpet szőroldós pasztát, de még mindig semmi.

Benti cica 4 nappal ezelőtt semmi probléma nem volt vele.

Na és igen nincs láza sőt inkább alacsony a testhőmerséklete.

A kérdésem a következő:

Ha nem tudja kihányni a szőrcsomót mivel az nagyon össze van állva akkor mi a további teendő?

Műteni kell esetleg?


2014. jan. 30. 20:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Elméletileg ma délelőtt meg lesz az eredmény.

Természetesen ma is megyünk be.

Haza hozhattam volna de én itthon nem tudtam volna megettetni és megitattni nagyon nehéz volt eldönteni de remélem ez volt a jó döntés.

Szerintem a kisállat rendelő nagyon jó. Jók az orvosok a felszerelés.

Az itteni állatorvosunkat sem hibáztattom mivel csak alap felszereltsége van. (Kisvárosban lakunk Budapesttől kb. 90 km-re.) Itt ő a legjobb állatorvos.

2 éve egyébként teszteltük őket FIP- re, az negatív lett.

2014. febr. 1. 06:53
 12/20 A kérdező kommentje:

Negatív FIV, FIP, FELV tesztek!!!

Mikor már elkezdtem volna örülni akkor mondta a doktornő hogy a nagy fokú vérszegénység oka lehet egy fajta leukémia. Ami szintén gyógyíthatatlan.

Valakinek valami ötlete ezután?

Ismét bent hagytuk, mert még nem nagyon eszik ezért kap Továbbra is infúziót és gyógyszereket. Na és a további vizsgálatokat miatt is.

Egyébként valamivel jobban is néz ki. Pisil is.

2014. febr. 1. 12:46
 13/20 A kérdező kommentje:

Estére meglett a másik vérkenet eredménye, NEGATÍV!( valamilyen leukémiás- daganatos teszt volt)

És az újabb vérkép alapján elkezdett a szervezete rengeteg vörösvérsejtet/teste termelni. Vagyis regenerálódik!!!

De nem tudják mi okozhatta még most sem ezt a hirtelen leépülést.

Egyébként Uh-val meglehet nézni ha vérzik a gyomor? Vagy esetleg ha szőrcsomó van benne?

2014. febr. 1. 20:22
 14/20 A kérdező kommentje:

Jelen állás szerint autoimmun betegség.

Holnap még lesz egy kontroll vérvétel.

Azután haza hozzuk viszont nem nagyon eszik és nagyon Félek hogy nem fog enni itthon sem.

Még mindig kapja az infúziót.

Ha valaki erre jár és tudja mit jelent az autoimmun betegség és hogyan lehet gyógyítani illetve kezelni akkor írjon nekem pár sort.

2014. febr. 2. 15:21
 15/20 anonim ***** válasza:

Hát ez baj :-((

Az autoimmun betegségek olyankor alakulnak ki, ha a szervezet valamilyen oknál fogva nem képes felismerni saját struktúráját és immunválaszt indít el saját sejtjei és szövetei ellen, gyulladást okozva.

Manapság már elég sok betegségről felismerték, hogy a háttérben autoimmun folyamat áll. Ilyen embereknél az 1-es típusú cukorbetegség, a sclerosis multiplex,tehát betegség,ami van és fogalmuk nincs,hogy mitől és hogy gyógyítható.

Hát.....szeresd nagyon,amíg van.

2014. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Kedves utolsó.

A mai vérkép szerint ismét visszaesett a vörösvérsejt szám. Utolsó lehetőségként a vérátömlesztés ajánlották. A másik cicám "kárára".

Nem tudom mi lenne a legjobb, önző vagyok ha még nem tudok megválni tőle?

2014. febr. 3. 15:53
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha nem Fipes és nem is leukózisos akkor az már jó jel. Ha nem eszik akkor vegyél neki Calopet pasztát. Az erőt be neki. És sok vitamint. Ez helyettesiti a kimaradt kaját. Írtam űzit!
2014. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm Gabriella!

Ma a vérátömlesztés után pár órával haza hoztuk. Enni csak is egyedül a baba tápszert fogadja el, de azt is csak fecskendőből csepegtettve. Egyszerre olyan 20-30 ml-t. Vettünk pasztát de nem hajlandó megenni. Ezért cicáknak való Béres cseppet kapott Estére. Holnaptól kapja tovább az antibiotikumot és a gyulladáscsökkentőt gyógyszerben. Remélem sikerül beadni neki.

Gabriella már csak holnap tudok érdemben reagálni a leveledre.

2014. febr. 3. 23:54
 19/20 anonim ***** válasza:
Majd a csoporthoz csatlakozz amit üzenetben küldtem. Leukózis ellen be van oltva? A Calopet pasztát próbáld fecskendővel beadni neki. Legalább 5 ml. Milyen tápszerre gondolsz. Macskaanyatej pótló tápszert fogyaszt? Az is jó legyengült macskáknak. Azt összetudod keverni a Calopet pasztával és úgy is befecskendezni. Tud üríteni? A doki ajánlotta az immunerősítőt? Ha igen, akkor a Vetri Dmg a legjobb. Azért kérdezem hogy a doki ajánlotta e mert van olyan halálos fertőző betegség amit immungyengítővel lehet karban tartani. Mert a cica immunja saját maga ellen támad. És okozza kellemetlen tüneteket. A csoportban többet tudnak segíteni. Majd válaszolj az üzire. :)
2014. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A másik cicád teszteld le és oltasd be leukózis és Fip ellen. Nehogy baja legyen neki is.
2014. febr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!