Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új macska jön hozzánk egy hét...

Új macska jön hozzánk egy hét múlva, és az előzőnk 2 hónapja halt meg AIDS-ben. Ha még a bútorokat, sarkakat és minden felületet fertőtlenítettünk, aminek köze volt a macskához, szerintetek veszélyes hozni újat? (fajtiszta lesz)

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Első hallásra riasztó a tény: a macskák csaknem egyharmada testében hordozza az AIDS-vírusát. Szerencsére nem az egyelőre gyógyíthatatlan humán betegséget előidéző vírust, hanem egy, a retrovírusok közé sorolt fajt, amelynek nevét FIV-nek (feline immundeficiency virus )rövidítik. Ez a - humán AIDS-vírussal rokon, de azzal nem azonos - kórokozó azért tud ily mértékben jelen lenni, mert a fertőzött vérrel és nyállal terjed, leginkább az állatok verekedése közben, harapása folytán. Így a tüzelő nőstényekért való egymással vérre menő csatákat vívó,szabadon élő, vagy a lakásból rendszeresen kijáró kandúrok a leginkább veszélyeztetettek. Kóborlási és verekedési hajlamukat azonban nagymértékben csökkenthetjük az ivartalanítással. A FIV retrovírus a szakirodalom egységes álláspontja szerint emberre nem veszélyes.


Az emberi AIDS-el ellentétben - a párzás és a szülés/szoptatás során rendkívül ritka esetben fertőz, a kórokozót hordozó társukkal egy tálból falatozó cicákat sem fenyegeti a FIV veszélye.


A teljes cikk itt:

[link]

2009. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá az orvosnál én 3-6 hónapos várakozási időről hallottam, hiszen nem tudsz mindent úgy fertőtleníteni, mint egy csupa csempe, csupa rozsdamentes acél rendelőben.

Kérdezz utána.

2009. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

az orvosnak írtam e-mail-t és pont most olvastam, hogy 2002 óta van oltás AIDS ellen macskáknak. Igaz ez?

2009. dec. 6. 15:25
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
igen,igaz,macskáknak is van már :)
2009. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Emeljük már ki, hogy macska aidsről van szó, végén még valaki félreérti.

Tudomásom szerint ez ellen van védőoltás!

2011. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2002 es cikk


[link]


A viszonyokat ismerve ennyi idő alatt már ide is eljutott a dolog! Üdv felvilágosodás korában!

2011. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!