Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerdán tűnt el a kb. másfél...

Szerdán tűnt el a kb. másfél éves kandúr cicám, csinált már ilyet a múlt évben is, ez normális párzási időszakban? Csak párt keres magának?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy azt fogjátok írni, hogy ivartalanítsam, de valahogy nekem így jobban tetszik, hogy egy teljes értékű kandúr cica, ráadásul nagyon aranyos és barátságos. Eredetileg azért hozzuk hogy a másik nőstény macskánkkal pároztassuk.
2014. febr. 9. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálunk,(falun)már hónapok után is tért vissza kandúrcica,egészségesen.(jó ez nem gyakori,vki biztos befogta)Amúgy szerintem teljesen normális.(de olyan kandúr aki nagyon hozzánk volt nőve, nem nagyon tünedezett el)
2014. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Normális. Ha nem esik baja akkor majd hazzajön.
2014. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Akár egy hétre is eltűnhet, nem gond kandúroknál. Legyen kinn étel és víz, akkor lesz mindek örülni ha megjön, és marad is. Azért szólongasd sokat..... Viszont, ami fontos:

Valóban ivartalaníttatni kell, hiszen ez lenne a felelős állattartás alapkövetelménye. Nem te bajlódsz a kiscicákkal; így neked nem gond, igaz?

Nekem ivartalanított kinti nőstény cicám van. De sok a kóbor cica: velük bepárzik, és a kiscicák is kóbor cicák lesznek, senki sem fogja őket beengedni az esőben, a fagyban, senki nem ad nekik friss vizet amikor 40 fok van kinn, vagy be van fagyva minden.......... én mérges vagyok az ilyen hozzáállásért! Remélem átgondolod, igazat adsz, és ivartalaníttatod. Vagy benn tartod a lakásban, és akkor nem kell ivartalaníttatni, mert nem fér hozzá a csajokhoz....

2014. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
42%
Itt Pesten ahol járok már két hete fekszik egy elütött macska az út szélén. Nem értem, aki etette (a "gazdája") miért nem keresi és viszi el? Ha eltűnik egy családtagod, akkor is csak otthon morfondírozol, hol lehet? Nem indulsz megkeresni?
2014. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam, megyek is és teszek neki friss vizet, sajnos így télen mindig befagy, remélem visszajön!
2014. febr. 9. 22:04
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Akkor is teljesen kandur lenne ha ivartalanítva lenne. Nem drága. Ugyan olyan lenne. Nem változna semmi! Csak nem kóborolna el és kevésbé lenne veszélyben. Pl elütheti egy autó és összeszedhet halálos betegségeket ami nem gyógyítható. (VÉDŐ OLTÁS VAN ELLENE). És nem szerezne halálos sérüléseket sem. Pl más kandurokkal a verekedés során. Legalább be van oltva valami ellen. Pl a Leukózis vagy a Fip ellen? Ha nincs akkor oltasd be amíg nem késő. Ezek a halálos betegségek nem jönnek ki rögtön. Csak folyamatosan pusztítják a macska immunrendszerét stb. Ha szereted inkább ivartalanítod! Megóvod sok veszélytől. És azt oltást se felejtsd el. :)
2014. febr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Ezek a halálos betegségek nem jönnek ki rögtön." FIP-pel rengeteg macska fertőződik úgy, hogy soha az életben nem jön ki rajtuk (ezt az orvosok sem értik, hogy min múlik, de a tendencia az, hogy inkább csak kismacskák esetében okoz tüneteket, holott rengeteg macska hordozza). Az oltás sem nyújt teljes védettséget, ahogy a leukózis ellen sem.

Az oltások inkább csak kicsi korban fontosak, a későbbiekben már kevésbé, egy egészséges immunrendszerű macskánál a legtöbb fertőző betegség nem okoz komoly gondot, ami meg igen, az ellen nem véd az oltás sem teljes mértékben, az oltott macska is ugyanúgy elkaphatja.

2014. febr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kor-Nelly ***** válasza:
62%
Ezt a "nem kóborol el", "nem verekszik", ha ivartalanítva van dolgot ki találhatta ki ? Mindenhonnan ezt hallja az ember, de a személyes tapasztalatom mást mutat. Eddigi életemben volt 11 db macskám, ebből 10 db ivartalanított volt. Egy kivételével fél és egy éves koruk között lettek ivartalanítva /fiúk, lányok egyaránt/. Mind csavargott. Egynek az egyik szemét is ki kellett operálni, mert annyira megsérült egy verekedés során. Mikor viszem/vittem őket elgennyesedett sebekkel, harapásnyomokkal orvoshoz, az mindig mondja, hogy ivartalanítsam. Mire én: már ivartalanítva vannak...És ilyenkor csodálkozik, hogy mégis verekednek...Az viszont igaz, hogy napokra csak egy tűnt el, de 3-6 nap után az is hazajött. Kettő olyan ivartalanított volt, akik csavarogtak, de napi rendszerességgel hazajártak, aztán egyszer kimentek és sosem láttam többet őket /1,5 évesek voltak. Egy dolog biztos: ha ivartalanítod, akkor csajok miatt nem csavarog és nem a lányok miatt fog verekedni. Ha kijárós, akkor vadászterülete biztos, hogy van és azt ugye meg kell védeni.
2014. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem gyerek korom óta van macskám. Kb több mint 30 volt. Mind gazdis és köszönik jól vannak. :) Most van 11. Ők az én macskáim maradnak. Ha egy macska elkapja a Fip vagy Leukózis betegségeket, igaz nem jön ki rögtön. Egy két év alatt vagy után jön ki a fertőzés. Ami már gyógyíthatatlan. És fokozatosan gyakran rohamosan gyengíti az immunrendszert és nagy kínokat okoz.. Nem egy ismerősöm macskája halt meg így. Ha nem lenne írtó veszélyes akkor nem lenne védőoltás sem. DE van. És szerintem jobb megelőzni a bajt..
2014. febr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem az ivartalanítást és a fertőzéseket kérdeztem, ne haragudjatok.
2014. febr. 12. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!