Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha havi szinten elviszem a...

Ha havi szinten elviszem a macskát kozmetikushoz és minden nap kifésülöm a bundáját akkor nem lesz tiszta szőr az egész lakás ugye?

Figyelt kérdés

Van egy tarka meg egy hófehér cicám.

Most ilyen kinti benti cicák.(inkább bentiek)

A tarkának szinte semmi szőre nem hullik viszont a hófehérnek nagyon hullik.Ha csak végig húzom a kezem a nyakától a farkáig egy marék szőr van a kezemben.

Nemsokára elköltözöm a jelenlegi otthonomból és panelba megyek ahol csak benti cicák lesznek.Én viszont tisztaság mániás vagyok.Nem szeretem ha egy polc poros vagy ha a kanapén szőr szállak vannak. Megoldás van erre?



2014. febr. 10. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha mindennap kifésülöd jobb lesz, de a legjobb megoldás a takarítás :D a kozmetikust feleslegesnek tartom, nem fog segíteni rajta.
2014. febr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%
Kinti-benti cicák, ha ezentúl csak bezárva tartod őket, azt nagyon nehezen fogják elviselni. Ha megszokták, hogy kimehetnek, ahol sok inger éri őket, akkor készülj fel, hogy panelban egész nap az ajtó előtt ülnek majd és nyávognak. És igazuk is van. Ha tisztaságmániás vagy, akkor ne tarts állatot. Fésüléssel javíthatsz a helyzeten, de akkor sem lesz teljesen szőrmentes a lakás. A cicákat sajnálom. El tudom képzelni, hogy a szőr és a nyávogás miatt majd lepasszolod őket.
2014. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem fogom lepasszolni őket.

Két éve vannak velem.Mind a kettő pici kora óta velem van.

2014. febr. 11. 08:25
 4/17 anonim ***** válasza:
Fésüljd, próbáld ki a furminátort, a kozmetikus is csak fésülni tudná (meg fürdetni, de az egyrészt felesleges, másrészt nem segít a szőrhulláson, sőt), de nem ingyen. Esetleg másik, jobb minőségű tápra válthatsz, vagy adhatsz olyan kiegészítőt, ami a szőrminőséget javítja.
2014. febr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én is a furminátort javaslom, jobb, mint bármelyik kefe. Kicsit drága, de megéri, nagyon jó! Amúgy panelban az elég nagy különbség lesz, hogy mivel nem járnak ki, télére nem lesz a nagy téli bunda, amit tavasszal elhagy.

A szüleimnek is kinti-beni macskái vannak és a tél utáni vedlés az kegyetlen. Ahhoz képest semmi, amit az én lakásban tartott macskáim termelnek.


Valószínűleg azért egy héten 2x porszívózhatsz majd, de hidd el, nálam panelban a szőr a legkevésbé idegesítő, helyette annyi por van, hogy én még olyat nem láttam, de komolyan!

2014. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát a napi egy fésülés tuti meg lesz.Egyébként szeretik ha fésülöm őket.Végig dorombolnak és forgolódnak.Csak azért kell lefogni,mert össze vissza hempereg és így nem tudom rendesen kifésülni :D
2014. febr. 13. 16:46
 7/17 anonim ***** válasza:
20%

én minden hónapban elviszem a Maine Coon-omat teljes kopasztásra, mert nincs időm naponta 2x porszívózni. mikor még hosszú volt a szőre, akkor naponta 2x fésültem, és ugyanennyiszer porszívóztam, de kb annyit ért mint halottnak a csók.

na meg azt is gyűlölöm mikor megsimogatom és a fél macska a kezemben marad.


nagyon csinos rövid szőrrel is, és mivel lakásban él, így esélytelen hogy megfázzon. sőt! néha ő a szélfogó az erkélyajtó előtt :)

2014. febr. 15. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szóval nem teljesen nyíratod le?

Esetleg egy képet tudnál küldeni róla.

2014. febr. 15. 08:21
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy rövid lesz a szőre ugyan úgy fog hullani, csak nem hosszú szőrökkel lesz tele a lakás, hanem röviddel.
2014. febr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért az abnormális, hogy napi kétszeri fésülés mellett kétszer kell porszívózni is, mindegy, hogy milyen hosszú a szőre. Erre szoktak ajánlani tablettát.
2014. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!