Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítást követően fel...

Ivartalanítást követően fel tud fázni a kandúr? Kizárólag hideg kőre hajlandó feküdni, egyelőre, órák óta.

Figyelt kérdés

2014. febr. 13. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kába még? Szerintem ne hagyd neki. Max egy meleg plédet tegyél alá. Gondolom a lakásban van..(?) A szokásos helyére is teheted. Vagy macskaboxba ha még kába.
2014. febr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h válaszoltál.

Sajnos, mondom, az a gond, h NEM AKAR ruhára, gyolcsra, meleg plédre stb feküdni, hiába tettem mellé tegnap (amikor a kérdést kiírtam), ha eszik éppen, utána megint elbújt a garázsban. Hiába tettem rá meleg ruhára , lemászik róla, sajnos.


Mivel kába még, nem tudja szabályozni a vizelettartását, így az emeleten nem tarthattuk, csak a garázsban. Így is már ránk pisilt szegényke, emiatt. Amikor tegnap kezdett magához térni, összevissza kóválygott szegényem, nem tudtunk rá figyelni a lakásban, míg a garázsban sokkal kisebb gond, ha nem érzi, hogy pisilnie kell, és véletlen a kőre ürít.


A garázsban viszont hideg a talaj, mert kőből van. Igaz, ott a kazán, ad valami meleget az is, a garázsban kb 15 celsius fok van ilyenkor. Az ugye elég számára?


Direkt a földre tettük a garázsban a kis bélelt kuckóját, de nem mászott bele abba sem, amíg lent voltunk és cirógattuk, hanem elbújt. Gondolom , mivel nem jó még a közérzete, ilyenkor a macskák védekezéséhez hozzátartozik, hogy elbújnak, ugye? Ezért húzódozott, gondolom, és bújt a sarkokba, ahol hideg kő van a garázsban.


Abban bízom, hogy amikor magára hagytuk ott lent, akkor talán magától belemászott a talajra helyezett puha, bélelt kuckójába...


Ugye nem érheti baj, nem fázhat fel, ilyen körülmények közepette? Fent egyszerűen mindent összepisilt, amúgy is este már lent van a helye, a garázsba szoktuk levinni naponta esténként, h ott aludjon, mivel ha velünk aludna, ugyebár egy macska felébresztheti az embert. Bár ismerek olyan lakást, ahol nem jellemző, h a macska ébresztené a gazdit - mások ezt mennyire kockáztatják meg?


Egyszóval nálunk amúgy is a garázsban alszik, de ott a meleg kazán, este, amikor elzárjuk, még ad valami kis hőt. a közelében a vize, étele tálkában estére, ha megkívánja, és az alom is elérhető számára a talajon. Na meg a bélelt kuckója, és van egy sámli is, szintén plédekkel alul és oldalt.


Remélem, nem fázott fel a cicus... Ti mi módon jobbítanátok a körülményeket a cica lábadozását a helyemben? Aggódom érte...

2014. febr. 14. 08:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett volna szabad kirakni, de már mindegy. Meleg és száraz helyen kell ébrednie, és kitisztulnia, mert a hőháztartása labilis, hőszabályozása nem működik rendesen! Ráadásul amíg nem teljesen éber és normális, miért rakod ki? És ha valahova megpróbál felugrani, valamit magára ránt? A garázsban nem is látjátok!


Ha elmászik, akkor fogod és beteszed a dobozba, hogy ne tudjon menni. Ha csak nem padlószőnyegre pisil, fel lehet nagyon könnyen takarítani. Gondolom a fürdőszobátokban is csempe van. Egy napot ki lehetett volna bírni szegénnyel, hogy ne legyen baja.


Amúgy a macska nem ébreszt fel, max. ha már nagyon éhes.

2014. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Atya ég, azt meg még most néztem, hogy ott van neki a kaja meg a víz! Azt meg végképp nem szabad neki addig adni, míg teljesen normális lesz ismét! Nem hiszem el, hogy az orvos semmit nem mondott, sok helyen még papírt is adnak a tudnivalókkal!
2014. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat, tanácsokat.


Az a helyzet, hogy nem az én macskámról van szó, viszont én is a háztartásban élek, ahol a cica.


Az ivartalanításáról nem én döntöttem, se az alvóhelyéről.

Így az állatorvoshoz se én vittem, nem kaptam semmiféle útmutatót arról, mi a teendő, csak a macska gazdája mondott pár "fél szót". Ő döntött arról is, hogy ételt tett a cica alvóhelyére. Nekem azt az infót adta tovább a cica gazdája, hogy műtét előtti este nem ehet, sem másnap délelőtt, amikor a műtétre került sor. Hozzáétette, amikor hazahozta őt, hogy az orvos szerint már ehet, amint magához tér. Én nem értek a macskatartáshoz , ezért tettem fel itt kérdést.


Amíg kábult volt, figyeltünk rá, és eközben folyton bepisilt a lakásban. Csak este tettük le a garázsba, amit a gazdik alvóhelyéül szántak nekik, amióta itt lakik velünk a macska. Addigra már esetlenül bár, de járkált szegényke.


Nagyon aggódtam érte. Szerencsére másnap reggelre a garázsban a macskakuckóban találták a gazdik, ami ki van bélelve - ezt tettük a földre a kérésemre, mivel én fedeztem fel, h a garázsban a kövön fekszik a cica és bújik zugokba, ahol hideg kő van alatta. Gondolom az érzéstelenítő miatt nem érezte, hogy hideg alatta a kő, ugye? Annyira sajnálom őt. Én mindig precízen szeretek utánaérdeklődni a dolgoknak, de nekem semmi beleszólást nem engedtek a macskatartásba, legfeljebb javaslatot fogadnak el tőlem. Ha nem veszem észre, h a kövön fekszik a garázsban estefelé, amikor oda lerakták, akkor egész éjjel azon aludt volna, sajnos.... de idővel tehát szerencsére meglelte a bélelt macskakuckót a földön (ha nem szóltam volna a gazdiknak, akkor a macskakuckó magasan, a cica számára elérhetetlen helyen lett volna, mivel műtét előtt még fel tudott ugrani, és magasan hagyták a bélelt kuckóját.)


Szerintetek nem fázott fel? Ha igen, mit kísérelhetek meg ajánlani a gazdiknak a macska érdekében?


A cica ma reggel óta a radiátor alá menekül állandóan... nem csodálom... :S


Dühít engem kissé, hogy nem tájoóékoztattak engem a műtétről, csak amikor már hazahozták műtét után. Ugyanis én is a háztartásban lakom és nekem is barátom a cica. Mégse szokták az orromra kötni, mit döntenek a cicáról, hogyan etetik stb. Ők döntenek, nekem meg részt kell vennem a gondozásában, amit magamtól is teszek, de így, hogy nem én döntök, max javasolhatok a cicatartásról ötleteket, így nehéz ügy. Nehéz így nekem, mert együtt érzek a cicussal, ugyanakkor nem rajtam múlik, hogyan van tartva.


Én általában véve szeretek precízen utánajárni a dolgoknak, ha enyém a felelősség, az élet más területén is. De a macska sem nem az enyém, a felelősség viszont részben az enyém, döntő szavam sajnos nincs a macskatartásban.


Fura egy helyzet van a lakásban, mivel én vagyok a lelkiismeretes, precíz, egyetlen intellektuel a lakásban, míg a gazdik önfejűek, tanulatlanok, szétszórtak és irányító hajlamúak. Ez van... :S


Nyugtassatok meg kérlek, h nagy baja nem lehet a cicának... ha meg nagy baj is lehet ilyesmiből, mit javasolhatok a gazdiknak? (Hátha hallgatnak rám, amire kevés esély van.) Legalább képbe kerülök.


Én magam azért nem tájékozódtam előre tehát, mert nem foglalkoztam még életem során macskatartási infókkal. Fél éve van itt egy cicus, azóta olvasgatok a témában. De az ivartalanításról nem szóltak előre nekem a gazdik, így csak a műtét adhatta az apropóját nekem ,h a műtét utáni gondozási feltételekről tájékozódjak. Laikusként nekem fel se merült ,hogy mire kell ügyelni, milyen részleteknek célszerű utánaolvasni.

2014. febr. 14. 19:12
 6/14 A kérdező kommentje:

Az előző kommentem kérdéseire ha tudsz, kérlek, szintén írj válaszokat! Előre is köszi! És más, szintén kompetens személytől is szívesen fogadok tanácsokat!


Újabb kérdés, csak h képben legyek általában erről (bár, mondom, nincs döntő szavam a lakásban tartózkodó macska tartásában) :


-EGYIK:

Az ember egészségére nem káros a macskaalom az ember lakta (alvó)szobában? Hiszen írod, hogy a macskákra nem jellemző szerinted, hogy felébresztenék a gazdit, és igen, én már laktam havernál, akinek az alvó szobájában macska volt, és nem igazán zavart minket az alvásban, de nem tudom, ez mennyire általános?


A mi lakásunkban egy brit rövid szőrű, fél éves cica lakik.


-MÁSIK:

Eddig nagyon aktiv , ugrándozó volt az 5. hónapig, de most, a 6. / 7. hónapjára -pláne mert megismerkedett már velünk és a lakással-, már a napnak csak pár órájában ugrándozik (ami sztem kell is neki), a nap nagyobb részében elfekszik. Bár lehet, h több játékot igényelne? Imád már az ölünkbe telepedni, és lustulni. Célszerű lenne megmozgatni?

2014. febr. 14. 19:19
 7/14 A kérdező kommentje:

J A V Í T Á S !


Visszaolvasva félreérthető elírást találtam soraimban:

"Fél éve van itt egy cicus, azóta olvasgatok a témában" - itt hülyeséget írtam. Maga a cicus fél éves, viszont nálunk csak 2 hónapja van.


Talán a műtétről való infó kapcsán se fogalmaztam elég pontosan. A helyzet az, hogy nekem dec-ben annyit mondtak a gazdik, hogy majd vmikor jan/feb tájékán elviszik ivartalanítani, úgy döntöttek. Csak tegnap valamikor dél körül közölték velem, h megtörtént a cica ivartalanítása, tehát addig fogalmam se volt, h melyik nap viszik, csak decemberben kaptam infót tőlük, hogy majd idén viszik... Tehát elmélettel fel se tudtak készülni időre, ezen felül, mint látható, a motivációm is csak részleges erre nézve, mivel úgy se nagyon szoktak a tanácsaimra hallgatni a gazdik, az élet más területén se, míg amióta itt a cica, én vagyok az egyetlen a lakásban, aki elkezdett olvasgatni a macskatartásról, hiszen én is laikus volt e téren , tavaly decemberig. Engem viszont érdekel a macskatartás elmélete, azóta.

2014. febr. 14. 19:30
 8/14 A kérdező kommentje:
* Tehát elmélettel fel se tudtaM készülni időre.
2014. febr. 14. 19:32
 9/14 anonim ***** válasza:
Jobban van a cica? :)
2014. febr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves tőled, h érdeklődsz, igan, a mai nap úgy fest, egyértelműen "jobb színben van". :) Bár még mindig aggódom, nem fázott-e fel , friss műtéti heggel a hideg kövön éjjel 4-5 órát üldögélve, és nem lett-e szövődménye.


LÉGYSZI AKI TUD, A FENTI -kommenteknál látható- KÉRDÉSEIMRE ADJON (kompetens) VÁLASZT. ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

2014. febr. 16. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!