Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elkapott egy betegséget a...

Gyula01 kérdése:

Elkapott egy betegséget a cicám. A neve: Staph. Pseudintermedius. Tényleg el kell altatni, ha nem segít rajta az antibiotikum? Vagy van rá valami másik megoldás is?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 16:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a cicád ha el kell altatni :(
2014. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
köszi!Én még jobban,mivel csak 4éves...:(
2014. febr. 15. 17:34
 3/20 anonim ***** válasza:

Ez így elég kevés információ. Amit leírtál, az nem egy betegség, hanem egy baktérium.

Honnan tenyészett ez ki? Mi baja a macskádnak, milyen vizsgálatokat végeztek rajta?

2014. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

hát ezen kívül nincsen más baja..ilyen ki tenyésztés nem volt,csak a doki ilyen kaparék mintát vett,és elküldte labor vizsgálatra....az eredményen feltüntettek pár antibiotikumot,de a legtöbbre azt mondta,hogy károsíthatja a szerveit...meg hogy megvakulhat stb.

ezért aminek a legkevesebb a mellékhatása,azt írta fel.

de nem tudom neki beadni,mert keserű íze van.2 napon keresztül sikerült,mert becsomagoltam neki májkrémbe,de rájött,és azóta nem akarja megenni.

nagyjából csak ennyi volt a történet.

előtte is már vittem le hozzá,mert már korábban észre vettem...elöször nem tudta mi az...adott rá antibiotikumot,de az nem segített.

aztán kiderült,hogy a legtöbbre rezisztens.

ma megkérdeztem,hogy mitől támadhatta meg ez a baci,és azt mondta,hogy valami megszúrhatta a lábát,és emiatt támadhatta,meg ez a baci.

sajnos többet nem tudok mondani,írni,mert csak ennyi történt.

köszönöm előre is a válaszodat.

2014. febr. 15. 20:45
 5/20 anonim ***** válasza:

Bőrbetegsége van, vagy a talp sérülés miatt elfertőződött a seb, és elszaporodott a baktérium a szervezetében?


Azt az eredményt nem tudnád belinkelni? Kíváncsi lennék, mitől olyan biztos, hogy megvakulna a macskád a többi gyógyszertől.


Én mindenesetre azért nem gondolnám, hogy el kellene altatni a macskádat, de nehéz így bármit is mondani, ameddig nem ismerem az ügyet kicsit részletesebben. Van multirezisztens változata ennek a baktériumnak, gondolom erről van szó jelen esetben, valóban nehéz kezelni.


Viszont amit írtál, hogy adtad neki az antibiotikumot két napig, és utána abbamaradt, nem szabad, így lesz még rezisztensebb ez a baktérium, és még nehezebb lesz kezelni. Ilyenkor meg kell beszélni az orvossal, hogy minden nap beviszed a rendelőbe, és beadja neki ő a gyógyszert arra a hétre, vagy 2 hétre, ameddig a kezelés szól.

2014. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

leírom az eredményt...

nem volt semmi bőrbetegsége...én nem vettem észre...elötte teljesen egézséges volt.

jajj nem vakságot akartam írni...süketséget.

de pillanat leírom.

2014. febr. 15. 21:07
 7/20 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy leírod az eredményt. Gondolom gentamicin okozna süketséget nála.


Azt nem értem, lehet, hogy elsiklottam e fölött, de miért vitted az állatorvoshoz? Mi volt az, ami szerinted nem volt rendben a cicával? És honnan vett az orvos bőrkaparékot, vagy miért, ha nem volt bőrproblémája?


Sajnos ma már nem biztos, hogy vissza fogom tudni nézni a válaszodat, de holnap mindenképpen megnézem.

2014. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Minta:


Anyaga: sebváladék/genny (felszíni)

Vizsgálat iránya: AEROB____: Pozitív


Rezisztencia:


Mikróba ->stap.pseudintermedius


csíraszám -> -


amox.+clav.sav R

Amikacin E

cefalexin R

cholramphhenicol E

ciprofloxacin R

Clarithromycin R

clindamycin R

cefovecin R

cefuroxim R

enrofloxacin R

gentamicin R

Polymixin E

pradofloxacin M

rifampicin E

sumetrolim(smx+ E ----> ezt írta fel neki

tetracyclin R

vancomycin E


MRSP törzs.


E=érzékeny

M=mérsékelten érzékeny

R=rezisztens

2014. febr. 15. 21:19
 9/20 A kérdező kommentje:

azért vittem,mert egyszer csak azt vettem észre,hogy a hátsó bal lábánál nincsen szőr egy csíkban...nem tudtam,hogy mi az,és leszaladtam vele..nem terjedt,már egy ideje figyeltem..1hétig kb..elöször azt hittem,hogy csak valami apró baja lehet.

onnét vett mintát a doki is.onnét kapart le.

okés!nem baj ha csak holnap nézed meg!

Előre is köszönöm a válaszodat.

2014. febr. 15. 21:23
 10/20 anonim ***** válasza:

Leírom a véleményemet, lehet, hogy kicsit hosszú lesz.


Nem hiszem, hogy szükség lenne egy állat elaltatására azért, mert van egy seb/szőrhiányos terület a lábán. Ameddig emiatt nem szenved, nem lázas, tehát nincs rossz általános állapota, addig nem altatunk el egy állatot, hanem meg kell próbálni megtenni mindent, hogy javuljon az állapota, főleg egy ilyen fiatal állatnál (ha jól emlékszem, azt írtad, hogy 4 éves).

Egyébként ezt a részt szokta nyalogatni a macska, vagy piszkálja valamilyen módon? Az orvos külsőleg megpróbálta ezt a részt letisztítani, lefertőtleníteni? Mert a beküldött mintát úgy cimkézte meg, hogy seb/genny, ebből gondolom, hogy váladék is volt ott.


A kezelésről.

Nagyon kár, hogy a sumetrolimot már valószínűleg nem fogjátok tudni használni a macskán, lehetséges, hogy kialakult már rá rezisztencia, pedig valóban ez lett volna a legegyszerűbb kezelési mód.

Azonban nem hiszem, hogy feltétlenül csak belsőleg kellene kezelni ezt a macskát, hiszen a probléma forrása külsőleg is fellelhető. Én a helyedben betadinnal letisztítanám minden nap ezt a részt külsőleg, nem biztos, hogy segít, de ártani nem árthat.

Lehet kapni roborálószert is állatok részére, hogy erősödjön az immunrendszere, vagy bőrtápláló készítményt. Ezek sem biztos, hogy feltétlenül sikerre vezetnek, de javíthatják a gyógyulás esélyeit.


A gyógyszerekről:

Az amikacint csak a legvégső esetben vetném be, a mellékhatásai miatt, de ha már tényleg nincs más megoldás, akkor elgondolkoznék a helyedben, hogy melyik a jobb. Elaltatni a macskát, vagy megkockáztatni, hogy esetleg károsodik a hallása (ez nem feltétlenül következik egyébként be, csak van rá esély), és él tovább egyébként szinte zavartalanul. Ha lakásban tartott macskáról van szó, akkor ez nem okozna neki különösebb gondot, persze egy kinti macskánál ez nem igazán kívánatos..


A chloramphenicol elvileg létezik kenőcs illetve csepp formájában is, viszont Magyarországon nem igazán van törzskönyvezett készítmény. Viszont esetleg (nem biztos..) a patikusok ki tudnak keverni egy kenőcsöt, persze ez patikafüggő, és receptköteles.


Polymixin van a Surolan fülcseppben, de bőrre is alkalmazható, be kell dörzsölni a bőrbe.


A rifampicin beszerezhető tablettaként, viszont elég kis adag kell a macskának, nehézkes lehet az adagolása, és 5000 Ft körül van 100 db tabletta. Valamint kombinációban ajánlatos használni, tehát kell hozzá egy másik antibiotikum is.


A vancomycinnel pedig az a probléma, hogy vénásan kellene alkalmazni infúzióban, naponta többször.


Ha van lehetőséged rá, én megmutatnám egy másik állatorvosnak is az esetet, de talán a legjobb lenne egy olyan állatorvosnak, aki specializálódott bőrproblémákra. Nem tudom, merrefelé laksz, de Budapesten tudnék Neked szakértőt ajánlani.

2014. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!