Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az újszülött kiscicát az...

Az újszülött kiscicát az anyukája nem gondozza. Fel szeretném nevelni. Hogyan gondoskodjam róla?

Figyelt kérdés
Van már cumisüveg, cicatej. Milyen sűrűn adjak Neki enni, és mennyit?Milyen időközönként pisiltessem meg. Ha ügyesen gondoskodom róla van esélye a túlélesre?
2007. okt. 12. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van eselye a tulelesre! Mi negy kiscicat neveltunk fel igy, mert az anyjukat elutotte egy auto. Az egyik meg most is megvan, 15 eves:) Ugy emlekszem mi reggel es este adtunk nekik tejcsit, es annyit, amennyit inni akartak. Sztem nem tudja tulenni magat, ha viszont nagyon nem akar enni vidd el allatorvoshoz! Azt tudod, hogy kell pisiltetni? A legjobb, ha bele tudod tenni fube, hogy ott maszkaljon, bar ahhoz meg nagyon kicsi. De egy kis vattaval is meg lehet csiklandozni a 'pisilojet', es utana mar magatol jon az inger neki. Elovettem a macskas konyvem, es az azt irja, hogy ketorankent kell etetni, ezenkivul melegen es tisztan tartani a cicat. Es allatorvos tanacsat is ki lehet kerni. Sok szerencset!
2007. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy melegen tartsd, bugyoláld be puha rongyokba. Etetni legalább négyszer kell naponta, de a nagyon picik úgyis sírnak, ha éhesek.Akkor adj neki cumisüvegből langyos cicatejet, akár éjjel is, amennyit megiszik és utána meleg, nedves vattával dörzsöld a pociját, hogy meginduljon az emésztés, ez fontos! (Bár amíg csak tejet kapnak, addig még nem nagyon kakilnak)

Kb. 4-5 hetesen már lehet adni neki junior tasakos tápot, szeretni fogja! Ilyenkor már lehet szobatisztaságra szoktatni, evés után egyszerűen rá kell tenni az alomra, mikor úgy látszik, hogy keresgél. Pár nap alatt megtanulja, addig persze még előfordulhatnak balesetek.

Legyenek körülötte játékok, és sokat foglalkozz vele, beszélj hozzá, simogasd.

8-9 hetesen már meg kell kapnia az első oltásokat, akár kinti, akár benti cica lesz.

Én 4 hetes cicát neveltem így fel, nem volt semmi baj, biztos neked is sikerülni fog.

Egyébként több macskás honlapon találsz erre vonatkozó cikkeket!

2007. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám is otthagyta a kölykeit,de sajnos én már későre kaptam jó tanácsot.Nekem azt mondta az állatorvos,hogy szűk helyre össze kell zárni az anyát és a kicsiket.Pl.egy dobozban,és előbb utóbb lefekszik az anyjuk és tudnak szopni a kicsik.Szerintem próbáld meg.Sok sikert!!!
2007. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Az én cicámnak is elpusztult az anyja pár héttel a szülés után.4 kiscica született.Picik és éhesek voltak.Én is tanácstalan voltam.Sajnos a 3 testvér elpusztult,de a legnagyobb Grefi életben maradt.Fura ötlet volt,de az életét mentettem meg vele.Akkor ott és azonnal dönteni kellett,hogy mivel etessem meg?más nem volt otthon,csak fülcseppes műanyag doboz.Ebbe tettem tejet.Nem volt egyszerű az etetése,sőt kihívás volt.De nagyon ügyesen megtanulta,hogy idővel egyedül is tudta már szívni a tejet belőle.Rengeteget törődtem vele,szinte az anyja voltam.Velem aludt és mindenhova magammal vittem.

Én csak ezt a tanácsot tudom adni.De én imádom és ő is engem.Ma már elmúlt két éves és rettenetesen kötődünk egymáshoz.Megmentettem őt és ezért mindig hálás lesz nekem.Én pedig neki,mert egy olyan kis állatot kaptam,amilyet soha nem gondoltam volna.

2011. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!