Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után? - kétes...

Ivartalanítás után? - kétes gondolatok

Figyelt kérdés

Tegnap műtötték lány cicámat, akinél minden rendben zajlott ahogy kell.

Sokat olvastam a műtétről személyes tapasztalatokról, hogy mikre kell utána odafigyelni.

Hazaértünk, aludt, 2 óra múlva felébredt, maga alá pisilt, kába volt. Kb 3-4 órával a műtét után már tudatosan alomba akart mászni pisilni, ment a szokásos helyeire, vissza kellett tartanom hogy ne ugrándozzon fel. Tudom, ez normális. Sok helyen olvastam és logikus is hogy a sebe miatt nem szabad hagyni ugrálni, húzóckodni stb, de olyat is hallottam, hogy mivel egy ilyen varrat nem csak "egy rétegű varrat" azaz nem csak a bőr része van össze varva, nem feltétlenül baj, ha alacsonyabb helyekre felugrik, mert masszív annyira hogy felszakadni nem fog.

Éjjel sokat mászkált műtét után a gallérral (mert gallér nélkül egyszer meg is kapta a varratot.....) nézelődött, járkált, felkéreckedett az ágyra, felvettem, odabújt, aztán tovább mászkált. kb fél óránként váltogatta az alvás-járkálást.

Sosem volt az a nagyon bújós, mindig esténként ugrott az ágyra simiért amikor lefeküdtem aludni, így nem furcsállom hogy most se kér a nyugtatás miatti simogatásából.

Vagány kiscsajszi, de azért jó lenne már a varrat szedésnél tartani, hogy ne tartsak attól hogy elalszok és valamit tesz magával addig, vagy baj lesz a sebbel. Mennyi idő szokott lenni az az állapot amikor már összekapaszkodnak a szövetek? Csak a varratszedési szakaszban, vagy már 3-4 nap után?

Az éjjeli mászkálásai közben elaludtam, de láttam hogy biztonságban mászkál, ugrálni se akart nagyon. Ami ugrálási lehetőség lett volna, el barikádoztam stb. Reggel viszont arra ébredtem hogy hallom nyalogatja magát. Sikerült levennie a gallért és szerintem olyan 1-2 perc lehetett amíg elérte a sebet (vagy a környékét) amíg vissza nem raktam neki a gallért. (Imádom őt, olyan nyugodtan feküdt amíg visszatettem rá! Elfutni se akart. Tudta hogy kell.) Remélem az a pár perc nem okozott bajt, a varrat a helyén van.

Eddig még nem akart enni inni. Kicsit még álmoskás, sokszor fejlógatva ül vagy fekszik, de látom rajta hogy magánál van. Rossz ránézni hogy látom, üres a hasa. Próbáltam mellette hagyni a kaját, hátha ha egyedül érzi magát akkor jobban odanyúl, de még semmi. Regenerálódik gondolom.


Kicsit gondolatkifejtős lett, de írtam is hogy "gondolatok".

Bármilyen hozzászólást szívesen veszek.

Nem akarok nagyon anyáskodó lenni felette, eleinte nagyon figyeltem minden lépését, követtem hogy ne ugráljon - nem is csodálkozom hogy fújt rám, hiszen egyedül akart lenni.


Szóval igen, köszönöm ha valaki időt szánt a soraimra.



2014. márc. 15. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A gallért olyan szorosra állítsd, hogy ne tudja leszedni magáról. És ez minden... ma már fog enni, inni, kitisztul teljesen. A gallér legyen rajta a varratszedésig.
2014. márc. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem akartam túl szorosra, nehogy szorítsa a nyakát ha úgy fekszik el.

Jelenleg kb a kisujjam befér a zsinór és a nyaka között. Lehet akkor szorosabb is?

2014. márc. 15. 10:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt így nem tudom megmondani.

Ha le tudja szedni, az laza. Próbáld meg lehúzni és ha nem tudod, de a macska sem fullad meg, akkor jó. :)

2014. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy hete lett ivartalanítva a cicusom. Aznap szállítóba maradt, csak reggel engedtem ki belőle. Én padlásszobás ház emeletén lakok. Reggel levittem a kutyusokat pisilni, és visszamentem a cicáért, addigra ő szépen lemászkált az oszlopokon magától. Na jó, gondoltam nem tudott várni, de felfelé már biztos nem tud jönni. Mire felértünk, már ő is az ágyamon feküdt. A cicák tapasztalatom szerint könnyebben viselik az ivartalanítást, mint a kutyák. Nekünk még gallér sem kellett, hozzá se nyúlt a sebhez, és már másnap reggel követelte a reggelijét :)
2014. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
EVÉSHEZ-IVÁSHOZ VEDD LE RÓLA A GALLÉRT, mert nem tud benne enni-inni!!!!!!!
2014. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyárts/vegyél neki kisruhát, ami takarja a varratnál, és ha nem tudsz figyelni, azt add rá, egy idő után megszokja azt is.
2014. márc. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!