Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó anyuka volt, igen csakhogy...

Jó anyuka volt, igen csakhogy nekem az élete fontossab. Nekem van igazam?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves perzsa cicám. Nyáron még sajnos nem volt eszem és szaporitottam. Nagyon jó anyuci volt a cicám de nekem fontossab volt az ő élete és ivartalanitattam. Kint tartottam őt. Megbántam. De azóta folyton ezzel cseszeget a család. Hogy jó anya volt és miért ivartalanitattad meg ilyenek. Nekem lehet igazam vagy nekik?? Másnál volt ilyen vagy hasonló??

2014. márc. 5. 20:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Mostmár benti és mindene megvan. Egyébként nektek köszönhetem ,hogy megtértem a helyes útra.
2014. márc. 5. 20:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy Neked van igazad! Az ivartalanítással megóvtad őt a gennyes méhgyulladástól, minimálisra csökkentetted az emlődaganat kockázatát, nem fog nemi úton halálos vírusokat elkapni,elszökni, sokkal kevesebb veszélynek van kitéve, jó eséllyel 10 évvel is tovább fog élni, mintha nem ivartalaníttattad volna. Nyugati országokban már rég belátták az emberek az ivartalanítás fontosságát, sajnos hazánkban az emberek többsége nagyon korlátolt, nehéz felfogású ilyen téren. Ráadásul azzal hogy nem szaporítod tovább, esélyt adsz az utcára született, halálra ítélt kicsiknek gazdához kerülni.Magyarországon a megszületett cicák 90%-ának nincs esélye gazdához kerülni, betegen, éhezve halnak meg az utcán. Nincs szükség rá, hogy cicák szülessenek! Nagyon jól tetted!!!
2014. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen NEKED van igazad!


Jah, jó anya volt, hát ez aztán a nagy indok. Ha csak a felén kellene keresztülmenniük, amin a cicád átment, sírva menekülnének világgá... Kezdve onnan, hogy megerőszakolják őket (a macskáknak fáj a párzás és nagyon durva a kandúr a nősténnyel, a nyakánál ragadja meg és úgy fogja le), aztán megszülni és felnevelni X számú utódot.

2014. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

NEKED van igazad, ne hagyd, hogy elhitessék veled az ellenkezőjét.


A cicád így egy halom fertőzéstől, betegségtől megóvtad, valamint jelentős felesleges szaporulattól is "megszabadultál" ezzel (értsd: nem ellik minden évben 6-8 kismacskát, akikről aztán vagy gondoskodik valaki, vagy nem :().

2014. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!