Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicákat meglehet trükkökre...

A cicákat meglehet trükkökre tanítani?

Figyelt kérdés

A cicusokat meglehet tanítani leülni meg ilyenek??

Ha igen hogyan?????


2009. dec. 15. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetesen! A módszer egyetlen dolog: KAJA!

Az enyém már tud parancsszóra ülni meg pitizni :)

Szerintem nagyon édes, és még élvezi is a dolgot. Két nap alatt megtanulta! Szeintem a cicák még okosabbak is a kutyáknál, csak túl makacsak ahhoz, hogy nekünk ugráljanak XD

Jutalomfalattal meg sajttal az enyémnél bármit el lehet érni XD

2009. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én cicám a játékegerét tudta visszahozni :D Egyszer pakolgattam, és eldobtam, és magától visszahozta :D Szerintem is meg lehet őket tanítani, csak tudni kell, hogy hogyan :) Amúgy te mit szeretnél neki tanítani?
2009. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bármit amit meglehet vele tanítani!!
2009. dec. 15. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel emlős, bármit megtaníthatsz neki, az esze megvan hozzá, a probléma, hogy a macska nem olyan mint a kutya, így nehezebb.


Én magam nem tanítottam még semmire macskát, de mások úgy tűnik igen.

Szerintem a klikker módszerrel lehetne megoldani, de ha utána nézel cicás oldalakon, ott biztos hozzáértőbb tanáccsal tudnak szolgálni.

2009. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a klikkert ki kell próbálnom!!!


Egyébként amikor figyel, akkor kaja reményében és a játék kedvéért jól lehet tanítani, még dorombol is hozzá. Én megtanítottam ezekre:

- ül

- fekszik

- pacsi

- gurul (átfordulni a hátán)

- hopp (felugrani tárgyakra)


Viszont a kutyákkal ellentétben egyszer csak (max 5-10 perc után) fogja magát, hátat fordít és elmegy talpat nyalogatni. A másik probléma, hogy elképzelhetetlenül szelektív a hallása. Ha nem akar rám figyelni és szólok hozzá, akkor csak "visszanyávog". Ha más játékra vágyik (vagy jól van lakva), akkor pedig reklamál, és nincs mit tenni, bújócskázni stb-t kell vele játszani amit épp szeretne...

2009. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!