Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor leszek túl a macska...

Mikor leszek túl a macska halálán? Mennyi idő ez?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve lesz hogy meghalt, és ahányszor eszembe jut a cica mindig sírnom kell, ez elég gáz, de nem tudom visszafogni. Néha dühös is leszek, magamat hibáztatom, idegroncs vagyok tőle már. El sem mondhatom senkinek mi bajom, mert itt senki nem olyan hogy megértené, nekik csak egy állat volt a sok közül, nekem meg valahogy sokkal több annál.

Van egy új macskám, szeretem őt is, de nem pótolja. Mit kéne tennem? Hogy lehet túllépni ezen?


2014. márc. 17. 13:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezt magadban kell lezárnod. Tudom nagyon jól, hogy mit érzel, az én cicámat 7 év után kellett elaltattatnom, mert kiderült, hogy leukémiás. Azóta 5 év telt el, de még mindig kinn a képe a szoba falán, a születésnapja és a halálának az évfordulója is nehéz. Ha találok egy képet róla, mindig sajog a szívem. Azóta nekem is van új cicám, imádom is, de egyik nem pótolhatja a másikat. Mindegyikben meg kell keresni azt a szépet, amit szeretsz benne (mint minden más állatba és emberbe) és ebbe kell kapaszkodni. Ha mindent megtettél, hogy neki jó élete legyen, akkor büszke lehetsz magadra. Ha elfog a rossz érzés, én sokszor arra gondolok, hogy neki milyen jó életet adtam, és ha már nincs is, boldog volt. Arra gondolok, hogy hány állat van, aki még a pár napot sem éri meg és ilyenkor büszke vagyok arra, hogy én a végsőkig kitartottam mellette. Csak a jó dolgokat tartsd a szemed előtt, az meg ne számítson, hogy ki mit mond. Valóban egy volt a sok közül, de ha azt veszed, meghal egy ember, ő is csak egy a sok közül, de valakinek a gyereke, a szülője, a szerelme, a barátja, még az utolsó bűnöző is valakinek a szerette.

Emlékezz a jóra, légy büszke arra, hogy egy kisállatnak boldog életet adtál és játssz sokat az új cicáddal. Idővel könnyebb lesz, de ha szereted, sohasem fogod elfelejteni. :)

2014. márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!