Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám már jövőre lesz 10...

A macskám már jövőre lesz 10 éves, az ivartalanítás még ebben a korban is hatással lenne a személyiségére?

Figyelt kérdés
Még régebben sem csavargott ennyit, mint az utóbbi 2 évben. Nemhogy javulna ahogy öregszik, hanem még rosszabb a helyzet. Van, hogy napokig sem látom. Olvastam, hogy minél később történik az ivartalanítás, annál nehezebben szokik le a cica a csavargásról, hiszen már belerögződött, hogy mennie kell. Vigyem el orvoshoz és csináltassam meg, vagy már mindegy? Úgyis ugyanannyit menne, mint eddig is?
2014. márc. 20. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem változik meg a személyisége a csavargástól, csak megszűnik a nemi indíttatású viselkedés, vagyis nem fog párt keresni, azért verekedni, párosodni. Az ivartalan macska is kóborol, vadászik, de tény, hogy kisebb a motivációja.
2014. márc. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még nem késő.Az én cicámat 8,5 évesen ivartalanitották és semmi baja nem lett. Még ma is él. 16 éves.
2014. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A cicának természetesen semmi baja nem lesz, de valóban, minél többször érte meg "a párzás örömét" annál kisebb a valószínűsége, hogy leszokik a mászkálásról. Lehet, hogy ritkábban és csak rövidebb időre tűnik el, de nem fogja teljesen abbahagyni. Nekem ivartalanított kandúrom van, az is elmászkál, de pár órán belül hazajön. A szomszédba 9 évesen ivartalanították a cicut, na ő a mai napig is képes több napra is eltűnni, pedig most már 14 éves. Egészséges, de a vérében már benne van, megtapasztalta, megy. De azért öregebb cicánál is jó az ivartalanítás, nem lesz annyi potya kiscica, ráadásul lehet, hogy a tiéd meg is nyugszik tőle... Ahány macska, annyi féle :)
2014. márc. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát....megpróbálkozunk vele....mert ez nem állapot, hogy folyton úgy jön haza, hogy össze-vissza van karmolva a pofija, itt-ott-amott hiányzik a szőr, múltkor pl egy egész karmot szedtem ki a hátából, ami beletört egy másik macskából. Azt hittem, ahogy öregszik majd, jobban megnyugszik. Na persze.....szerintem kapuzárási pánikja van...vagy nem tudom... :D De ettől tartok, hogy a vérében már benne van, hogy folyton megy....és hiába nem fog tüzelni, de már megszokta azt, hogy csavarog.
2014. márc. 20. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ártani nem fogsz neki, az biztos :)
2014. márc. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!