Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen spot-on-t ajánlotok,...

Milyen spot-on-t ajánlotok, ami kullancs és bolha ellen is jó, és bevált nálatok?

Figyelt kérdés
A cicám be van cseppentve Strongholddal, ami a bolhára jó is, azóta nem volt benne, viszont ma találtam benne több kullancsot is. Kinti-benti egyébként, ezért fontos, hogy védekezzünk ellenük. A nyakörvet nem viseli el, így a spot-on az egyetlen lehetőség. Ki se tudtam szedni a kullancsokat, mert szemöldökcsipesszel nem megy, és amúgy is megharap, mikor próbálom.
2014. márc. 29. 01:01
 1/2 CcAaSs válasza:

Az én tapasztalatom szerint, akkor nem volt csak élősködő egyik „barátomban” sem, bármelyik spot on használatakor, amikor nem engedtem zöld – füves, bokros, fás – területre.

Azonban régen a KILTIX, majd 6-7 éve a Scalibor nyakörvek - az előírt hatóidőn belül – teljes védettséget biztosítottak és biztosítanak a ma napig is. Azt kellene eldönteni, hogy mi fontosabb; a négylábú ellenkezése a nyakörv ellen, vagy a parazitamentesség! Ha nem sikerülne eldönteni, akkor még lehet bentiesíteni a cicát.

2014. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
10 éves macskát már nem lehet csak bent tartani, aki első perctől kezdve azt szokta meg, hogy kedvére jön megy. Illetve nyakörvet se tudsz ráadni egy különösen öntörvényű macskára, aki 10 évig nem hordott. Próbálkoztunk vele, 3 nap múlva leszedtem róla, mert rossz volt nézni. Úgy kúszott vele, mint mikor lopakodik. Lehasalva, lassan vonszolta magát. Ahogy lekerült a nyakörv ismét normálisan járt. Egyetlen megoldás a spot-on. Van olyan, ami kullancsra és bolhára is jó, nem egyet találtam, a tapasztalatok érdekelnének, hogy kinek melyik vált be jobban.
2014. márc. 30. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!