Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sziámi cica milyen, milyen...

A sziámi cica milyen, milyen a személyisége?

Figyelt kérdés
olvastam hogy nagy díva de nagyon tud szeretni, kiváncsi lennék hogy mi az igazság
2009. dec. 17. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy ,ahogy írod!

Nagyon kedves,bújós cica és kommunikatív.Nyávog ,brümmög és lehet vele beszélgetni.Komolyan!Kicsit olyan kutyás természetű cica:):):)

Már akiket én eddig ismertem sziámikat:)

2009. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá iszonyat önfejűek:D Legalábbis az enyém biztosan. Ha lerakom az asztalról,morogva elrohan (jobb esetben),vagy beleharap a bokámba..:D De amúgy tényleg nagyon kommunikatív,mintha értené,hogy mit mondunk. Nem unalmas állatok,az már biztos..:)
2009. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Családunkban több sziámi volt. Először 2 kandúr, tesók és marha nagyra nőttek. Egy garázs volt nekik berendezve, ekkor még nem éltem, édesanyám cicái voltak, apámtól kapta őket. Ő egy tombolán nyerte. :) Nos egyszer egy kutya csúnyán elintézte az egyiket. :( Azt hitték, elpusztul. Pár hétig feküdt egy fotelben, majd felépült. Visszament testvérével, és kis híján megölték a kutyát. Végül elaltatta az állatorvos, kikaparták a szemét és az orrából se sok maradt. Sok csúnyát műveltek, hihetetlen dolgokat és nem egy ember tanusíthatja, hogy rettegtek tőlük.


Nekem is nehezemre esik elhinni, de a szüleim ilyenről nem hazudnak. Tisztelik és szeretik az állatokat.


Azután, mikor már megvoltam, vettek egy lány sziámit. Gyönyörű volt, de pici. Talán mert nagy stressz volt életében, hogy elszakítottuk anyájától. Ő tényleg egy hercegnő volt, tiszteletet követelt kutyától, macskától, embertől egyaránt.

2009. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szemükből a tenger néz vissza ránk!

:)

Egygazdás, és igen, tényleg önfejű cicák!

Nehogy felbosszantsd! :P

2009. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van egy sziámink, fiú, de ivartalanított... igazából ő egy iszonyat agresszív macska, a másik macskánkat állandóan veri (utcán is nála 3x nagyobb macskának lazán nekitámad... (ezért is lett ivartalanítva, úgy hátha nem, de mégis...)), önfejű (mert mamám és húgom elkényeztette) és elég pofátlan... viszont nagyon okos. :-) Tud villanyt kapcsolni és ezt ki is használja arra, hogy vele foglalkozzunk, ha épp azért égett a lámpa, mert olvasott valaki. :-D Szóval értelmes, de van pár hülye dolga...
2009. dec. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

értem:) hát egyszerüen nem tudom elképzelni hogy milyen lehet biztos meg kell tapasztalni de sajnos anyámék miatt nem lehet bennt mert allergiásak ,,,, lehetne kint tartani??? habár biztos ellopnák :S

még meséljetek ilyen sztorikat mint a lámpás :)

2009. dec. 18. 14:38
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A kinti tartást nem nagyon javasolnám, mivel a territóriumukra állati kényesek. Tényleg neki mennek a náluk nagyobb macskának is. Hiába ivartalanítja az ember szinte semmi sem változik. Ha nem akarod a fél fizetésedet állatorvosnál elkölteni akkor nem ajánlanám neked, hogy kint tartsd már ha fiút szeretnél. Tudom, mivel az enyém is ki-be járos és már rengeteg tályogos sebe volt ami a verekedésből származott és persze rengeteg karmolás volt rajta. Örülök, ha egy hónapot kitudunk húzni sebesülés nélkül. Úgyhogy gondold meg ha kintre akarsz egy fiú sziámit.
2009. dec. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Áááh nekem is sziámi cicám van! a világ legaranyosabb cicája! Kicsit önfejű, és nagyon akaratos, nagyon játékos!!! Ha nem élhetne emberek közt egy sziámi, abba belehalna:D Az enyém mindig felmászik a farmeromon (ami már tele van lyukakkal)és néha olyanja támad, hogy össze-vissza rohangál a lakásban:D Persze ezek a hirtelen ötletek balesetekkel végződnek, mindig neki megy valaminek. :)
2009. dec. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nekem is van, és nagyon ráismerek a sajátomra az előző válaszokból. Tényleg olyan mint egy kutya, mindent meért amit beszélsz hozzá, az enyém válaszol is rá, lehet vele beszélgetni, szó szerint. Visszahozza az eldobott labdáját/játékát mint egy kutya. Viszont agresszív, féltékeny, sokat karmol és a bokámba is gyakran beleharap ha nem tetszik neki valami. Simogatni is csak néha engedi magát. Nem kezdő macskatartónak való, az tuti. Nekünk mindig volt macskánk de még így is nehéz vele néha. persze imádom. És tényleg nem változik a szemáélyisége az ivartalanítástól sem. Nagyon eleven, játákos, önfejű, akaratos, és válogatós.
2009. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha kint tartod, nagy a valószínűsége, hogy el fog hagyni. Neki szüksége van az otthon melegére, hogy uralkodhasson, de biztonságban is tudhassa magát.

De ha fázni kényszerül, talál valakit, aki viszont örömmel beengedi! :) Nem igaz egyik mende-monda sem, a macska se nem házhoz, se nem személyhez kötött, hanem a kényelemhez. (személyhez akkor kötődik, ha elfogadta már, és kialakult az a bizonyos mély kötődés... akár a sírig.)

2009. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!