Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes utcacicák (? )

3 hetes utcacicák (? )

Figyelt kérdés
Hogy tudom őket kézhez szoktatni, ha az anyjuk nagyon agresszív? Mivel tudom elkeríteni őket úgy, hogy az anyjuk ki tudjon járni, de ne tudja felborítani?
2014. márc. 29. 22:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a kérdés rövidségét, de nem engedi hosszabban elküldeni, fogalmam sincs miért. A helyzet az, hogy az anyjuk a házunk mögötti sikátor szinte állandó lakója és kiscicáit őrülten védelmezi. Nem lehet elcsalni mellőlük, mert ha a közelükbe megyünk azonnal "megőrül" fúj, morog, fület lapít, támad. A cicamenhely, ahol majd ivartalanítják az anyukát azt mondta, tegyük a dobozba alájuk pokrócot, el nem tudjátok képzelni miket levágott. 8 hetesen örökbe lesznek adva, addig is kézhez kéne őket szoktatnom, de így fogalmam sincs hogy. Plusz el kéne őket keríteni, mert egy kis út kivezet egy parkolóba, ahol az előző almok cicái pusztultak el. A válaszokat előre is köszi:)
2014. márc. 29. 22:16
 2/4 anonim ***** válasza:
3 hetesek, szerintem még nem nagyon kell kézhez szoktatni
2014. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Várni kellene vele legalább a cicák 5-6 hetes koráig. Ne nagyon háborgassátok még őket, mert az anyjuk ha veszélyben érzi őket, elviszi máshová a kicsiket, lehet meg sem találnátok őket. Inkább vele próbáljatok meg összebarátkozni, bár a kaját, vizet biztos kitettétek már neki. Az jó dolog egyébként ha így védi őket. A kiscicák nagyon kíváncsiak, nem kell nagyon kézhez szoktatni őket, menni fognak maguktól ha óvatosan közelítetek majd, persze a kaja segíteni fog benne.
2014. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp a mama cicával foglalkozz egyelőre. Ha tehetitek, adjatok neki enni, inni. Egy idő után szag alapján meg fog ismerni titeket. Közeledni ugyan nem fog, de egyre kevésbé fog menekülni. Ha ezt látod rajta, akkor próbálj meg ottmaradni mellettük. Nem közvetlen közel, csak leteszed a tálkát és hátrébb lépsz párat. Csak annyira legyél közel, hogy lásson, de ne érezze magát fenyegetve, merjen enni. Idővel ezt a távolságot csökkenteni is fogod tudni és összebarátkozhatsz a mamival. Én is így fogtam meg az enyémet, csak ő kandúr volt. A piciket védeni fogja, úgyhogy mint ahogy előttem is írták, amíg a mamit nem édesgetted magadhoz, ne bántsd őket, mert elviszi máshová a piciket.
2014. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!