Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak a cicáimnak enni?

Mit adjak a cicáimnak enni?

Figyelt kérdés

A száraz tápot nem akarják megenni (purina, friskies, whiskas) a konzervet zabálják, de attól hasmenésük van.

3 hónaposak és 4en vannak.


2009. dec. 18. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
sütött halat,lehet nekik levesből is pörköltöt
2009. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Levesből pörkölt? Gondolom nem sima pörköltre gondolsz, mert az eléggé zsíros lehet nekik.
2009. dec. 18. 14:19
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Nekem amikor kicsi volt a cicám (picit)cukros tejbe zsemle, vagy kenyérdarabkákat tettem neki. Mindig nagyon jóízűen ette. :)
2009. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Laktózmentes tejet sem nagyon merek nekik adni, meg nap mint nap tejes cucc egy idő után nagyon unalmas lesz nekik :(
2009. dec. 18. 16:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én cicámat elhagyta az anyukája, és nagyon pici volt mikor befogadtam. Tejet, konzerv macskakaját, apróra vágott puha párizsit adtam neki. Később már a pombert is kiette a kezemből. :)

Szerintem próbáld meg a párizsit is.

2009. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A száraztápot öntsd fel gy kis laktózmentes tejjel.
2009. dec. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Száraztápot, amit beleáztatsz a nedves tápba.

Majd fokozatosan csökkented a nedves arányát, végül csak szárazat adsz. A cicusok nagy része preferálja a nedvest, pedig a száraz jobb nekik. Az enyém viszont a nyers húst szereti legjobban (még jobban, ha az a nyers hús még mozog is:).

2009. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
benti cicák, itt mozgó nyers húst max. az akváriumból szerezhetnének, de az le van fedve. ennyi cicát pedig nem lehet állandóan nyers hússal etetni. vagyis lehet, csak nem telik rá :(
2009. dec. 23. 14:05
 9/10 anonim ***** válasza:
A konzerv szaftját öntsd a száraztápra így talán könnyebben elfogadják.Az enyém a szárazat jobban szereti az elődje meg csak a pástétomos kajákat ette és soha nem kellett neki a száraztáp 17 évet élt.
2009. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Meg lehet próbálni főtt húst rizzsel, és natúr joghurtot (hasmenésre jó).

Sajnos én is elrontottam, amikor a cicám kicsi volt, hogy szinte csak konzervet és tápot adtam neki, így ezt szokta meg, és mást nem nagyon eszik meg. Pedig nem olyan jó az, ha egy életen át mesterséges cuccokkal (pl. tartósítószerek) tömjük az állatot. Meg nagyon egyhangú is lehet nekik mindig ugyanazt enni. Szóval ha most lenne egy kiscicám, azt csinálnám, hogy vennék neki valami jó minőségű tápot (whiskas és társai nem az!), és mellette etetném házi koszttal, de nem kifejezetten maradékokra gondolok, hanem inkább főznék neki külön, pl. húst zöldségekkel, ilyesmit.

2009. dec. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!