Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen változásokra számíthato...

Milyen változásokra számíthatok a kandúrcicánk ivartalanítása után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam az oldalon dolgokat az ivartalanításról, de szeretnék konkrét dolgokat megtudni.

A kislányom a tavaly nyáron kapott egy kis kandúrt ajándékba./szimpla kis cirmos házimacska, semmi extra/

A lányom meg van érte őrülve, és hát az egész család kedvence.

No de lényeg a lényeg. Szobacica révén, az alomtálcából már érezhető a jellegzetes "kanhúgyszag" bármilyen sűrűn is takarítjuk. És nemileg érve, kicsit "agresszívebb" is néha...

Gondoltam az ivartalanításra, de félek, hogy ha nagyon változik, vagy baja lesz, a lányom engem fogy kiherélni.

Amit mi szeretnénk elérni az a finomabb "vizeletparfüm" és a kandúros viselkedés.

Kérdésem: ezek a dolgok pozitív irányban változnak-e, illetve negatív eredményekkel kell e számolnom.

Paraszt ember vagyok, ráadásul felcser a szakmám. Rahedli jószágom van, sok állatot ivartalanítottam már sk.,de cicával semmi tapasztalatom nincs.

A legfontosabb, hogy a kislányomnak ne okozzak bánatot...

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. ápr. 1. 09:42
 1/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a macskának.Ugyanakkor gyakoriak a pozitív hatások: nem fog jelölgetni, kimaradnak az agresszívabb megnyilvánulások, nem megy el csajokat kergetni. Általában ezek tapasztalhatóak.
2014. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Előzör is magyarázd el a lányodnak ,hogy ezzel csak jót teszel. Aztán ne lepődj meg ha a műtét után még pár hétig nem változik. Aztán csak pozitiv irányba halad a dolog.
2014. ápr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban semmi baja nem lesz. Az én cicám is ivartalanítva lett. A viselkedése szinte semmit nem változott. Valóban nem jelöl, ráadásul többet van itthon, "ölcica" lett. :) Azóta nem verik sebesre és persze így csökken az esély a nemi betegségek esetében is. Csak jót teszel a cicának és ezt a kislányod is meg fogja érteni. Arról nem is beszélve, hogy pozitív példát tanítasz neki, ha elmagyarázod, hogy azért is műtteted meg, hogy ne legyen több árva cica. Meg fogja érteni biztosan!
2014. ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak pozitív következmények lesznek! Nem fog jelölni, nem lesz büdi a pisi, sokkal nyugodtabb lesz a cica. Persze ezekhez a változásokhoz több hét szükséges, mire kiürülnek a hormonok. A tévhiteknek ne dőlj be, nem lesz kevésbé mozgékony és nem is fog elhízni ha az ember odafigyel a kajáltatására. Ugye azért a cicát nem sk. fogod ivartalanítani? :)
2014. ápr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat, nem tudom, teljesen jol ertettem-e a kerdest, de egy dolog... Sajatkezuleg ne allj neki.

Egyszeru okok miatt - ha csak erzestelenitesben csinalnad (most a megfogjuk es vagjuk, mint a malacot dolgot alapbol ignoralom is) olyan szinten streszelodhet, hogy amiatt valtozik rossz iranyba a szemelyisege.

Ha meg altatasban szeretned, akkor megjegyzem, a macska elegge nehezen altathato, egy csomo normalis szerre drasztikusan reagal.

Tehat, ha egy barmilyen allatorvoshoz elviszed, es az csinalja meg, akkor minden oke lesz - ha stresz is eri, a orvosi rendelovel azonositja, nem veletek, es a hazzal.

Raadasul, az orvos azonnal (fel)hivhato, ha valmi problema lenne megis.

De amugy, nem okoz negativ valtozast, csak pozitivat. (Kiveve, ha olyan, hogy egesz nap csak enne, mert akkor figyelni kell, hogy ne hizzon el. De az is csak annyi, hogy nem kap tobbet enni, mint ami szukseges.

2014. ápr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Ami magát az ivartalanítás műveletét illeti, meg sem fordult a fejemben, hogy SK. nekiessek. Valószínűleg meg sem tudnám csinálni, mert már annyira hozzám nőtt őkelme, hogy még az én t...m is belefájdulna.

Sosem tudtam, hogy egy cica ennyire tud szeretni....


Szóval a lényeg: A hormonok kiürülése után, egy szelíd, nem düdipisis-jelölgetős cicára számíthatok amivel a csepp lányomnak sem okozok csalódást!

2014. ápr. 2. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!